Jedną z najbardziej rozpoznawalnych rosyjskich marek jest Kałasznikow, producent kojarzący się przede wszystkim z niezwykle popularnymi karabinkami. Koncern zbrojeniowy postanowił jednak wejść na nowy rynek i zaprezentował, jak sam twierdzi, konkurenta dla samochodów Tesli.

bETFzvit

CV-1, bo tak nazywa się elektryczny koncept samochodu, pod względem wyglądu z pewnością nie konkuruje z nowoczesną Teslą. Styl retro kojarzy się raczej z samochodami marki Łada, które były produkowane za czasów Związku Radzieckiego.

350250989007431617

Pojazd Kałasznikowa wizualnie bazuje na Iż-21 252 Combi i jest przeznaczony do testowania napędu elektrycznego, który ma być konstrukcją autorską. Akumulator to 90 kWh. Zasięg na pełnym ładowaniu wynosi 350 kilometrów, natomiast pierwsza setka osiągana jest w czasie 6 sekund. Warto zauważyć, że identyczne osiągi zapewnia podstawowa wersja Tesli Model 3.

bETFzviv

CV-1 obecnie znajduje się w fazie koncepcyjnej. Rosyjski producent nie zapowiedział daty produkcji finalnej wersji. Możliwe, że na model, który pojawi się w salonach przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Mimo wszystko, trzeba przyznać, że elektryczny samochód Kałasznikowa zapowiada się naprawdę interesująco. Szanse na bezpośrednią rywalizację z Teslą są znikome, jednak CV-1 może okazać się interesującą alternatywą, zwłaszcza dla osób zauroczonych motoryzacją z czasów ZSRR.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Sofia Ivanova, przedstawicielka Kałasznikowa, stwierdziła, że nawet jeśli nie stworzą silnego rywala dla Tesli, to ma nadzieję, że przynajmniej uda im się nadążyć za jednym z liderów rynku elektrycznych samochodów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (129)
bETFzvjr