Rozpoznające obrazy Google Lens od teraz dla każdego. Chyba że jesteś w Polsce

Rozpoznające obrazy Google Lens od teraz dla każdego. Chyba że jesteś w Polsce07.03.2018 16:24
Rozpoznające obrazy Google Lens od teraz dla każdego. Chyba że jesteś w Polsce

Google zdecydowało się rozszerzyć dostępność swojej aplikacji do rozpoznawania obiektów na zdjęciach, Google Lens. Dotychczas dostępna wyłącznie dla posiadaczy smartfonów serii Pixel, od dwóch dni trafia do użytkowników dowolnych smartfonów z Androidem, a konkretnie do aplikacji Zdjęcia.

Niestety nie oznacza to, że z Lens będziemy mogli swobodnie korzystać z Polsce, bowiem moduł nie będzie dostępny dla osób korzystających z aplikacji w języku polskim. Mimo to aplikację wciąż można przetestować. Konieczna będzie zmiana języka (na przykład na angielski), a później zaktualizowanie Zdjęć.

Rolling out today, Android users can try Google Lens to do things like create a contact from a business card or get more info about a famous landmark. To start, make sure you have the latest version of the Google Photos app for Android: https://t.co/KCChxQG6Qm Coming soon to iOS pic.twitter.com/FmX1ipvN62

— Google Photos (@googlephotos) 5 marca 2018Główna funkcjonalność Google Lens to rozpoznawanie obiektów na zdjęciach i dostarczanie o nich większej liczby informacji. To przydatna opcja, jeśli znajdujemy się w nowym mieście przy jakimś zabytku i chcielibyśmy na przykład poznać opinie innych na jego temat, a ręczne wpisywanie zapytania do Google jest z jakichś przyczyn bardziej kłopotliwe.

To jednak nie wszystko, bo Google Lens umożliwia również skanowanie aparatem wizytówek, by na tej podstawie rozpoznać zapisane informacje i automatycznie dodać je do kontaktów. Również w kontekście tej funkcji można wyobrazić sobie scenariusze zastosowania, jednak również nie jest to funkcja, z której większość użytkowników Androida będzie korzystać na co dzień. Aplikacja Zdjęcia dostępna jest do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)