Rozpoznające obrazy Google Lens od teraz dla każdego. Chyba że jesteś w Polsce

Rozpoznające obrazy Google Lens od teraz dla każdego. Chyba że jesteś w Polsce

Rozpoznające obrazy Google Lens od teraz dla każdego. Chyba że jesteś w Polsce
Oskar Ziomek
07.03.2018 16:24

Google zdecydowało się rozszerzyć dostępność swojej aplikacji do rozpoznawania obiektów na zdjęciach, Google Lens. Dotychczas dostępna wyłącznie dla posiadaczy smartfonów serii Pixel, od dwóch dni trafia do użytkowników dowolnych smartfonów z Androidem, a konkretnie do aplikacji Zdjęcia.

Niestety nie oznacza to, że z Lens będziemy mogli swobodnie korzystać z Polsce, bowiem moduł nie będzie dostępny dla osób korzystających z aplikacji w języku polskim. Mimo to aplikację wciąż można przetestować. Konieczna będzie zmiana języka (na przykład na angielski), a później zaktualizowanie Zdjęć.

Rolling out today, Android users can try Google Lens to do things like create a contact from a business card or get more info about a famous landmark. To start, make sure you have the latest version of the Google Photos app for Android: https://t.co/KCChxQG6Qm Coming soon to iOS pic.twitter.com/FmX1ipvN62

— Google Photos (@googlephotos) 5 marca 2018Główna funkcjonalność Google Lens to rozpoznawanie obiektów na zdjęciach i dostarczanie o nich większej liczby informacji. To przydatna opcja, jeśli znajdujemy się w nowym mieście przy jakimś zabytku i chcielibyśmy na przykład poznać opinie innych na jego temat, a ręczne wpisywanie zapytania do Google jest z jakichś przyczyn bardziej kłopotliwe.

To jednak nie wszystko, bo Google Lens umożliwia również skanowanie aparatem wizytówek, by na tej podstawie rozpoznać zapisane informacje i automatycznie dodać je do kontaktów. Również w kontekście tej funkcji można wyobrazić sobie scenariusze zastosowania, jednak również nie jest to funkcja, z której większość użytkowników Androida będzie korzystać na co dzień. Aplikacja Zdjęcia dostępna jest do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)