RTV Euro AGD ma dość zakazu handlu. Placówki sklepu otwarte mimo obostrzeń

RTV Euro AGD ma dość zakazu handlu. Placówki sklepu otwarte mimo obostrzeń

fot. Beata Zawrzel/East News
fot. Beata Zawrzel/East News
22.01.2021 13:53

Sprzedawcy i przedsiębiorcy mają niezwykle trudne czasy przed sobą. Jak ustaliła Rzeczpospolita, niektóre sklepy elektromarketów RTV Euro AGD są otwarte pomimo rozporządzenia rządu nakazującego zamknięcie placówek w centrach handlowych.

Według Rzeczpospolitej, sklepy RTV Euro AGD są otwarte w Nowym Sączu w Galerii Europa 2, Echo w Tarnowie, a także Lublinie i Koszalinie. Niewykluczone, że takich placówek jest więcej.

Formalnie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Według obowiązującego rządowego rozporządzenia sklepy stacjonarne tego typu w centrach handlowych powinny być zamknięte do końca stycznia 2021 r.

Jedynymi wyjątkami są tutaj jedynie sklepy spożywcze, drogerie, apteki i placówki usługowe.

Firma RTV Euro AGD, jedna z największych sieci elektromarketów, nie wydała oficjalnego stanowiska na ten temat. Natomiast Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług podważa rządowe zakazy i uważa, że branża nie przetrwa, nie mogąc nadrabiać ubiegłorocznych i tegorocznych strat.

ZPPHiU jest przekonane, że obostrzenia znikną po 31 stycznia 2021 r., a sklepy będą mogły z powodzeniem i w bezpieczny dla klientów sposób ponownie się otworzyć.

Przedstawiciele tej organizacji podkreślają, że sklepy i pracownicy są przygotowani na wdrożenie wszelkich procedur związanych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Według ZPPHiU wiele branż, w tym np. odzieżowa może już kolejnych przestojów w handlu nie przetrwać, tym bardziej, że zdaniem organizacji nie ma żadnych racjonalnych przesłanek, by przedłużać istniejący zakaz.

Już wcześniej przedsiębiorcy turystyczni wystosowali pozwy przeciw rządowi za nieuzasadniony i niekonstytucyjny lockdown. Według Ryszarda Kalisza "nie można wprowadzać pełnych lockdownów i zamykać całych sektorów, ale tylko konkretny zakład" a rząd posługuje się ustawą o przeciwdziałaniu epidemii przewidzianą dla organizacji środowiska lekarskiego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)