AndroidPodróże i transportFotoradary i ostrzeganieRysiek
Rysiek ikona

Rysiek

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Aplikacja Rysiek pozwala na pozyskiwanie informacji o zagrożeniach na drodze, a także informowaniu o fotoradarach i patrolach policyjnych. Stworzony przez firmę tworzącą nawigację NaviExpert stanowi jej uzupełnienie. Jest udostępniany za darmo i bazuje na działalności społeczności: to użytkownicy zgłaszają zauważone problemy i punkty na które trzeba uważać, a następnie informowani są o nich inni uczestnicy ruchu drogowego korzystający z aplikacji.

Po zainstalowaniu Ryśka użytkownik jest witany kreatorem, w którym musi założyć konto (możliwe jest skorzystanie z konta Facebookowego), lub też zalogować się do już istniejącego. Po zalogowaniu aplikacja przechodzi do działania i informuje użytkownika o ewentualnych problemach korzystając z jego lokalizacji. Główne okno przedstawia uproszczoną mapę z zaznaczonymi punktami na które należy zwrócić uwagę, prędkość pojazdu jakim się poruszamy, a także obowiązujące ograniczenie prędkości. Aplikacja informuje o takich zagrożeniach i problemach na drodze jak: mobilne i stacjonarne fotoradary, patrole policyjne, złe warunki pogodowe, drogi w remoncie, stłuczki i wypadku, kontrola policyjna, a także blokada drogi. W przypadku innego zdarzenia użytkownik może skorzystać jeszcze z oznaczenia „uwaga”.

Działanie Ryśka opiera się na społeczności: to użytkownicy korzystają z aplikacji i informują innych o zdarzeniach na drodze, informacje są przesyłane w czasie rzeczywistym. Aplikacja dodatkowo posiada źródła zewnętrzne, dzięki czemu ilość informacji jest naprawdę duża. Za zgłaszanie problemów użytkownicy otrzymują punkty, które wraz z rankingiem mogą sprawdzić w ustawieniach. Te pozwalają na włączenie ostrzeżeń głosowych o poszczególnych zdarzeniach, a także informacji o konieczności zmniejszenia prędkości. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.73 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań4 475
Data aktualizacji3 mar 2023
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Rysiek ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)