Rząd chce walczyć z fałszywymi informacjami na temat 5G

Rząd chce walczyć z fałszywymi informacjami na temat 5G

Rząd chce walczyć z fałszywymi informacjami na temat 5G
Adam Bednarek
03.03.2021 13:27, aktualizacja: 06.03.2024 21:40

Mimo że niektóre teorie spiskowe bywają absurdalne, polski rząd na poważnie bierze obawy sceptyków. Stąd pomysł projektu edukacyjnego, który ma uświadomić, jak naprawdę działa 5G.

Ruch anty-5G to już od dawna nie jest niewinna ciekawostka z internetu. Świadczą o tym nie tylko protesty w wielu polskich miastach, ale przede wszystkim przerwane inwestycje czy nawet ataki na infrastrukturę. Spiskowe teorie mogą bawić, trudno jednak przejść obojętnie wobec faktu, że przeciwnicy technologii nierzadko używają argumentu siły.

Aby więcej do takich sytuacji nie chodziło, rząd chce dotrzeć do nieprzekonanych.

Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa - to nowy projekt, który będziemy realizować wspólnie z Instytutem Łączności – Państwowym Instytutem Badawczym. Nasz główny cel - wyjaśnić Polakom czym jest technologia 5G.

Na rządowej stronie czytamy, że jeszcze przed wakacjami wystartuje pierwsza tura szkoleń dedykowanych samorządowcom. Wyjaśnione zostaną kwestie dotyczące procesu inwestycyjnego stacji bazowych, ale równie ważnym tematem będzie to, jak rozmawiać z mieszkańcami.

Rząd ze swoimi wyjaśnieniami chce dotrzeć do dziennikarzy oraz… do szkół.

Projekt zakłada także przygotowanie podręcznika wspomagającego naukę fizyki w szkołach podstawowych po to, by już najmłodsi wiedzieli jak działa sieć telefonii komórkowej i co z tego wynika.

Organizatorzy rządowej akcji zwracają uwagę, że w Polsce nie brakuje sceptyków, lecz dobrą wiadomością jest fakt, że wielu Polaków chce dowiedzieć się czegoś o technologii.

Rząd chce "serwować fakty w łatwy i przystępny sposób, okraszając je badaniami naukowymi i opiniami najlepszych ekspertów".

O ile opracowań i rzetelnych badań w sieci nie brakuje, przez co trudno spodziewać się w tym temacie cudów, tak "praca u podstaw" i postawienie na przekazywanie wiedzy od najmłodszych lat to krok w dobrym kierunku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)