r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

sPinger 1.0.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

sPinger to niewielka aplikacja z graficznym interfejsem do wykonywania polecenia ping, a więc testowania połączenia z innymi hostami w obrębie sieci. Stanowi alternatywę dla systemowego rozwiązania, które w Windows obsługiwane jest w trybie konsolowym.

Galeria programu

Główną zaletą programu jest rozwinięcie funkcjonalności o możliwość automatycznego tworzenia list dostępnych adresów w danej podsieci, do czego wykorzystywany jest jej adres i maska. Inne udogodnienie to pobieranie nazw hostów i przypisywanie ich do konkretnych adresów na liście. Program może działać w trybie pętli, aby po sprawdzeniu pingów z wszystkimi adresami, zacząć analizowanie listy od nowa – to przydatne rozwiązanie na potrzeby testowania i wykrywania usterek.

Ciekawostką są rozbudowane ustawienia wizualne. W aplikacji można edytować na wiele sposobów wygląd listy adresów, a także ikony, które odpowiadają skuteczności przeprowadzenia polecenia ping z konkretnym hostem.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

sPinger: szybkie pingowanie w pętli bez użycia systemowej konsoli

9
OPROGRAMOWANIE 09.01.2017 | Oskar Ziomek

Testowanie połączenia z nowym sprzętem w sieci lokalnej czy też szybkie wykrywanie usterek w połączeniu z Internetem to tylko dwa z wielu przykładów, kiedy przydatne może okazać się wykonanie polecenia ping z innym hostem w sieci. Ta polegająca na sprawdzeniu skuteczności i czasu odpowiedzi operacja jest szybka, a najprostszym sposobem na jej wywołanie w Windowsie jest wpisanie odpowiedniej komendy w konsoli. Nie każdemu jednak używanie tekstowego interfejsu musi się podobać i właśnie tutaj z pomocą może przyjść sPinger. To program z graficznym interfejsem, który umożliwi pingowanie innego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.