sPinger sPinger 1.0.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

sPinger to niewielka aplikacja z graficznym interfejsem do wykonywania polecenia ping, a więc testowania połączenia z innymi hostami w obrębie sieci. Stanowi alternatywę dla systemowego rozwiązania, które w Windows obsługiwane jest w trybie konsolowym.

Główną zaletą programu jest rozwinięcie funkcjonalności o możliwość automatycznego tworzenia list dostępnych adresów w danej podsieci, do czego wykorzystywany jest jej adres i maska. Inne udogodnienie to pobieranie nazw hostów i przypisywanie ich do konkretnych adresów na liście. Program może działać w trybie pętli, aby po sprawdzeniu pingów z wszystkimi adresami, zacząć analizowanie listy od nowa – to przydatne rozwiązanie na potrzeby testowania i wykrywania usterek.

Ciekawostką są rozbudowane ustawienia wizualne. W aplikacji można edytować na wiele sposobów wygląd listy adresów, a także ikony, które odpowiadają skuteczności przeprowadzenia polecenia ping z konkretnym hostem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!