Samochody Subaru będą skanować twarz kierowcy i rozpoznawać na niej zmęczenie

Samochody Subaru będą skanować twarz kierowcy i rozpoznawać na niej zmęczenie

Samochody Subaru będą skanować twarz kierowcy i rozpoznawać na niej zmęczenie
29.03.2018 15:59

Funkcja rozpoznawania twarzy użytkownika znana jest głównie ze smartfonów, w których wykorzystywana jest jako biometryczne zabezpieczenie. Coraz częściej pobierać wzorce z twarzy chcą także producenci samochodów. Nie mają oni jednak zamiaru skanować twarzy w celu odblokowania i odpalenia auta, przynajmniej na razie.

Producenci samochodów chcą odczytywać z twarzy kierowcy zmęczenie, a także ustalać kierunek w którym patrzy. Pozwala to na wprowadzenie dodatkowego systemu bezpieczeństwa, który celem jest uniknięcie zaśnięcia za kierownicą. Z kolei śledzenie oczu może znaleźć się na pokładzie wielu samochodów z trzecim stopniem autonomiczności. Na tej podstawie komputer ustala, czy kierowca jest w gotowy do przejęcia sterowania.

Obraz

Oczy z wykorzystaniem kamerki na podczerwień śledzone są już chociażby w DS7 Crossback. Auto na podstawie mrugnięć stara się ustalić poziom zmęczenia kierowcy. Nowe Subaru Forester potrafi jeszcze więcej. Monitorowana jest bowiem cała twarz kierowcy.

Samochód otrzymał system DriverFocus, który przez producenta określany jest funkcją monitorowania twarzy, aby zidentyfikować zmęczenie lub rozproszenie kierowcy. Ponadto system potrafi zapamiętać 5 różnych twarzy wraz z preferencjami dotyczącymi ustawienia fotela, klimatyzacji i systemu infotainment.

Subaru Forester to także system monitorowania otoczenia EyeSight. Samochód posiada zestaw kamer i czujników ułatwiających parkowanie, aktywny tempomat oraz potrafi trzymać się wyznaczonych pasów na drodze. W środku natomiast znalazł się spory wyświetlacz systemu multimedialnego. Nie zabrakło także wsparcia dla Androida Auto i Apple CarPlay.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)