Samochody Tesli otrzymają dużą aktualizację: autopilot zyska nowe funkcje

Tesla Model X z depositphotos
Tesla Model X z depositphotos

11.06.2018 15:48, aktual.: 15.06.2018 15:11

Samochody Tesli otrzymają w tym roku dużą aktualizację oprogramowania. Nowe wydanie systemu skupi się na funkcjach autonomicznych. Komputer ma zacząć lepiej radzić sobie samemu, bez pomocy ze strony człowieka.

Elon Musk poinformował na Twitterze, że na sierpień planowane jest wydanie oprogramowania w wersji oznaczonej cyfrą 9. Do tej pory rozwiązania wspierające kierowcę skupiały się na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Natomiast teraz producent zacznie włączać funkcje autonomiczne.

Nie będzie to jednak pełna autonomiczność. Wciąż nad autopilotem będzie musiał czuwać człowiek. Ponadto, wdrożony zostanie tylko pewien zbiór funkcji, które składają się na pełną autonomiczność. Samochód będzie potrafił więcej, ale droga do wprowadzenia możliwości przejechania z punktu A do B, bez dotykania kierownicy, wymaga jeszcze sporo pracy.

That issue is better in latest Autopilot software rolling out now & fully fixed in August update as part of our long-awaited Tesla Version 9. To date, Autopilot resources have rightly focused entirely on safety. With V9, we will begin to enable full self-driving features.

— Elon Musk (@elonmusk) 10 czerwca 2018W samochodach Tesli znajdziemy już dość rozbudowane funkcje wspierające kierowcę. Samochód potrafi utrzymać bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu czy jechać wyznaczonym pasem na drodze. Z funkcji autopilota właściciele mogli korzystać od dłuższego czasu, co pozwoliło producentowi zebrać ogromną ilość danych, które są niezbędne do aktywacji kolejnych poziomów autonomicznej jazdy.

Nowe oprogramowanie pojawi się kilka miesięcy po śmiertelnym wypadku inżyniera Apple, który korzystał z autopilota. Nie jest to więc łatwy okres dla Tesli, która musi ponownie udowodnić wielu swoim klientom, że ich technologia jest na tyle bezpieczna, aby mogła być używana na drogach publicznych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)