Samsung Galaxy A8s z zupełnie nowym podejściem do montowania przedniej kamerki

Samsung Galaxy A8s z zupełnie nowym podejściem do montowania przedniej kamerki

Samsung Galaxy Note 9.
Samsung Galaxy Note 9.
25.10.2018 18:09, aktualizacja: 26.10.2018 08:55

DJ Koh, odpowiedzialny za dział mobilny w Samsungu, ogłosił nowy plan rozwoju smartfonów ze średniej półki. Mają one wcześniej dostawać nowe rozwiązania, nawet jeśli te nie pojawiły się w topowych modelach. Galaxy A9 otrzymał więc cztery kamery z tyłu. Natomiast w Galaxy A8s ma pojawić się nowe podejście do montowania przedniej kamerki.

Samsung w Chinach ogłosił wprowadzenie modeli Galaxy A6s i Galaxy A9s (wersja A9 skierowana na rynek chiński), a także zapowiedział nowy model Galaxy A8s, który ma pojawić się już wkrótce. Niestety, nie zostały podane żadne szczegóły dotyczące specyfikacji i dostępnych funkcji. Samsung wspomniał jedynie, że smartfon będzie jako pierwszy oferował nową technologię. Pokazana została również grafika będąca zapowiedzią bezramkowej konstrukcji.

Samsung Galaxy A8s – koncept. Źródło: phonearena.com
Samsung Galaxy A8s – koncept. Źródło: phonearena.com

Jednakże serwis Phonearena, powołując się na informacje dostarczone przez Ice Universe, twierdzi, że wspomnianą technologią będzie nowy sposób umieszczenia przedniej kamerki. Warto dodać, że Ice Universe to użytkownik Twittera odpowiedzialny za wiele sprawdzonych przecieków. Nowy Samsung ma mieć niewielką dziurę w ekranie, w której zamontowana zostanie przednia kamerka. Ma ona znaleźć się na samej górze ekranu, możliwe, że zostanie przesunięta bliżej jednego z rogów.

Górna i dolna ramka wyświetlacza ma być smuklejsza niż w Galaxy S9. Wprowadzone zostaną także zmienione proporcje ekranu – 19,5:9. Galaxy A8s ma posiadać procesor Snapdragon 710, trzy kamery z tyłu i akumulator o pojemności 3000 mAh. Smartfon do sprzedaży ma trafić już w styczniu 2019 roku.

Warto dodać, że Samsung niedawno przedstawił nową koncepcję dotyczącą montowania przedniej kamerki i czujników. Oddział firmy zajmujący się produkcją wyświetlaczy zamierza wszystko to schować pod wyświetlaczem. Celem jest stworzenie smartfonów, które będą mogły oferować duży wyświetlacz z wyjątkowo smukłymi ramkami, bez stosowania notcha. Galaxy A8s może okazać się pierwszym smartfonem, który zbliży nas do nowych ekranów. W przyszłości mogą one zostać zastosowane także w smartfonach innych producentów. Południowokoreańska firma dostarcza bowiem ekrany do m.in. nowych iPhone’ów czy wybranych modeli Xiaomi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)