Samsung Galaxy Fold – premiera składanego smartfona z 2 ekranami i 6 aparatami

Samsung Galaxy Fold – premiera składanego smartfona z 2 ekranami i 6 aparatami

Prezes Samsunga podczas pokazu prototypu Galaxy Fold, źródło: materiały prasowe Samsung
Prezes Samsunga podczas pokazu prototypu Galaxy Fold, źródło: materiały prasowe Samsung
Oskar Ziomek
22.02.2019 08:54

Samsung Galaxy Fold staje się rzeczywistością. Podczas konferencji UNPACKED 2019, oprócz modeli S10 i S10+ oraz S10e, producent pokazał finalne urządzenie i przedstawił szereg jego cech szczególnych. Składany smartfon został wyposażony w dwa ekrany, z których składany ma przekątną długości 7,3 cala. Takie rozwiązanie skutkuje zupełnie nowymi możliwościami, w tym opcją jednoczesnego wyświetlania aż trzech aplikacji.

Z zewnątrz urządzenie jest wyposażone w drugi ekran o przekątnej 4,6 cala. Niepodważalnym atutem jest współpraca obydwu wyświetlaczy w zakresie obsługi aplikacji. Program uruchomiony na jednym ekranie jest automatycznie przenoszony na drugi, po zamknięciu lub otwarciu obudowy. Użytkownik może więc bez problemu kontynuować swoją pracę dokładnie w tym miejscu, gdzie opuścił daną aplikację korzystając z niej na innym wyświetlaczu.

  • Samsung Galaxy Fold z zewnątrz, fot. materiały prasowe
  • Samsung Galaxy Fold – widok na większy wyświetlacz, fot. materiały prasowe.
[1/2] Samsung Galaxy Fold z zewnątrz, fot. materiały prasowe

Składany ekran nie jest jedyną cechą szczególną Galaxy Fold. Urządzenie zostało bowiem wyposażone łącznie w 6 aparatów. 3 z nich można uznać z główny moduł. Dwa kolejne znalazły swoje miejsce we wcięciu w dużym, zaginanym wyświetlaczu, a ostatni umieszczono na zewnątrz, jako przedni aparat podczas obsługiwania urządzenia za pośrednictwem mniejszego ekranu.

Samsung Galaxy Fold – jeden z atutów to zawias

Samsung chwali Galaxy Fold za świetnie rozwiązany zawias. Galaxy Fold otwiera się i zamyka niczym książka. W celu uzyskania takiego efektu, firma Samsung opracowała specjalne zawiasy z wieloma punktami domykającymi. System schowany jest w obudowie, która zapewnia smukły i elegancki wygląd urządzenia – czytamy w informacji prasowej.

Za wydajność będzie tu odpowiadać ośmiordzeniowy procesor wykonany w technologii 7nm. RAM to 12 GB pamięci LPDDR4x, zaś na dane przewidziano 512 GB pamięci UFS 3.0. Ciekawostką jest zasilanie: dwa akumulatory współpracują ze sobą, oferując łącznie pojemność 4380 mAh.

Samsung Galaxy Fold – dostępność i cena

Składany smartfon Samsunga ma być dostępny na rynku w najbliższych miesiącach. Niestety cena nie będzie należała do najniższych. Oficjalna polska nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że za granicą urządzenie ma być dostępne za niespełna 2 tysiące dolarów. Przy bezpośrednim przeliczeniu daje to dziś kwotę ponad 7,5 tysiąca złotych. Jak pokazuje praktyka, w rzeczywistości cena w Polsce może być jednak jeszcze wyższa.

Aktualizacja: Większy ekran z przodu, dwa złącza USB - to tylko niektóre z cech, jakie w składanym smartfonie Koreańczyków zmieniłby nasz ekspert Mateusz Żołynika. Przeczytaj, co jeszcze chciałby poprawić w Samsungu Galaxy Fold.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)