Samsung Galaxy Fold. Składany wyświetlacz nie będzie wyzwaniem dla "setek" aplikacji

Samsung Galaxy Fold. Składany wyświetlacz nie będzie wyzwaniem dla "setek" aplikacji

Samsung deklaruje, że "setki" aplikacji zoptymalizowano na potrzeby Galaxy Folda (Getty Images)
Samsung deklaruje, że "setki" aplikacji zoptymalizowano na potrzeby Galaxy Folda (Getty Images)
Oskar Ziomek
10.09.2019 10:13

Samsung Galaxy Fold jest już dostępny w sprzedaży na niektórych rynkach. Okazuje się, że kiedy pierwsze osoby zaczną z niego korzystać, bez problemu będą mogły używać "setek" aplikacji, które dostosowano już do składanego wyświetlacza.

O szczegółach informuje serwis The Next Web, powołując się na informacje wprost od producenta. Opóźnienie sprzedaży Samsunga Galaxy Fold spowodowane kłopotliwą konstrukcją okazało się zbawienne dla twórców oprogramowania. Był do to dodatkowy czas na dostosowanie aplikacji do dwóch wyświetlaczy, z których jeden jest składany.

Samsung podaje, że współpraca z partnerami pozwoliła szybko dostosować programy do wymagań składanego smartfona. Nazwy konkretnych aplikacji nie padają, ale wśród partnerów wymieniany jest między innymi Facebook, Microsoft, Spotify, Twitter czy Amazon Prime Video.

Można więc założyć, że Galaxy Fold pozwoli na wygodną pracę przynajmniej z pakietem Office oraz serwisami społecznościowymi. Zgodnie z deklaracją, dostosowanych aplikacji są już jednak "setki".

Android gotowy na składane wyświetlacze

Duże znaczenie w procesie dostosowywania aplikacji do składanych wyświetlaczy ma sam Android. Google jeszcze w 2018 roku zapowiedział, że twórcy oprogramowania dostaną wsparcie pod postacią nowych narzędzi do tworzenia programów z myślą o nowym typie wyświetlaczy.

Samsung Galaxy Fold, po długim czasie oczekiwania, został wprowadzony na rynek przy okazji targów IFA 2019. O naszych wrażeniach możecie przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)