Samsung Galaxy Fold zniknął z serwisu iFixit. Producent poprosił o usunięcie materiału

Strona głównaSamsung Galaxy Fold zniknął z serwisu iFixit. Producent poprosił o usunięcie materiału
28.04.2019 16:35
Galaxy Fold zniknął z serwisu iFixit (Getty Images)
Galaxy Fold zniknął z serwisu iFixit (Getty Images)

Składany Samsung Galaxy Fold jeszcze nie pojawił się w sprzedaży, a już zdążył wywołać wiele emocji wśród recenzentów i potencjalnych klientów. Po pierwszej zapowiedzi prototypu w listopadzie ubiegłego roku i prezentacji urządzenia podczas premiery Samsungów z serii S10, składany smartfon miał lada moment trafić na (nie wszystkie) sklepowe półki, jednak na przeszkodzie stanęły problemy z wyświetlaczem.

bECgFoeZ

Egzemplarze, które trafiły do testów zepsuły się już po dwóch dniach korzystania. W części przypadków powodem było odklejenie ochronnej folii z ekranu, ale w innych sytuacjach źródło problemu okazało się mniej oczywiste. Samsung zdecydował się opóźnić dostawy urządzenia, a do tego czasu bardziej je dopracować. Smartfony, które trafiły do recenzentów zostały natomiast odesłane ponownie do producenta.

Samsung próbuje ocalić wizerunek

Co interesujące, z sieci zniknął także materiał z rozbiórki smartfona na części pierwsze, który został opublikowany na łamach portalu iFixit. Jak czytamy na oficjalnym blogu, redakcja została poproszona przez Samsunga za pośrednictwem partnera o usunięcie publikacji.

Nie było to żądanie, a jedynie prośba, zaś sam materiał (co nie jest raczej zaskoczeniem) cieszył się dużą popularnością. Mimo to publikację usunięto, mając na uwadze dobre stosunki ze wspomnianym partnerem.

Wszystko wskazuje więc na to, że Samsung na poważnie zajął się projektowaniem niektórych elementów urządzenia na nowo. Prośba o usunięcie publikacji iFixit może być bowiem wskazówką, że Galaxy Fold w nowej wersji będzie inaczej zbudowany, a przez to zrealizowany już materiał i zdjęcia mogłyby okazać się mylące.

bECgFofb

To prawdopodobna wersja wydarzeń również dlatego, że Samsung nie krył planów związanych z dopracowaniem urządzenia w swoim oświadczeniu sprzed kilku dni. Producent przyznał, że urządzenie musi zostać jeszcze poprawione, nim trafi na rynek. Przypomnijmy, w Europie Galaxy Fold został wyceniony na niespełna 2 tysiące euro, czyli w bezpośrednim przeliczeniu ponad 8 tysięcy złotych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bECgFofX