Samsung Galaxy S10 będzie ładowarką dla innych smartfonów i obsłuży Wi-Fi 6

Samsung Galaxy S10 będzie ładowarką dla innych smartfonów i obsłuży Wi‑Fi 6

Samsungi z serii S10 zostaną pokazane 20 lutego (depositphotos)
Samsungi z serii S10 zostaną pokazane 20 lutego (depositphotos)
Oskar Ziomek
05.02.2019 08:00, aktualizacja: 05.02.2019 12:20

Nieustannie zbliżamy się do premiery nowych smartfonów Samsunga z serii Galaxy S10, która zaplanowana jest na 20 lutego. Do tego czasu w sieci wciąż jednak będą pojawiać się o nich nowe informacje, które mają być sukcesywnie publikowane także przez samego producenta. Przed kolejną dawką oficjalnych wskazówek co do finalnego produktu, warto tymczasem zwrócić uwagę na udostępnione materiały z certyfikacji FCC, które w tym przypadku zdradzają planowaną implementację interesujących funkcji.

Jak zauważa serwis XDA Developers, raporty z przeprowadzonych testów wskazują, iż nowe smartfony poradzą sobie z obsługą Wi-Fi 6, czyli sieci w standardzie 802.11ax. Ma on zapewniać szybkie i energooszczędne połączenie, choć do działania niezbędny będzie oczywiście zgodny router.

Fragment raportu z wynikami testów sieci Wi-Fi. W tabeli widać m.in. rezultaty testu dla trybu 802.11ax (Wi-Fi 6).
Fragment raportu z wynikami testów sieci Wi-Fi. W tabeli widać m.in. rezultaty testu dla trybu 802.11ax (Wi-Fi 6).

Drugie spostrzeżenie spodoba się natomiast osobom doceniającym wygodę bezprzewodowego ładowania. Jak zwraca uwagę XDA Developers, do nowych smartfonów trafi najpewniej funkcja pozwalająca przekształcić je w bezprzewodową ładowarkę. W przypadku Samsunga funkcja ma nosić nazwę Powershare i wszystko wskazuje na to, że będzie działać analogicznie do podobnej możliwości w Huawei Mate 20 Pro: odwrócony smartfon może być ładowarką dla innego urządzenia obsługującego ładowanie indukcyjne.

Samsung Galaxy S10 powstanie w kilku wersjach

Osoby już teraz zastanawiające się nad ewentualnym zakupem smartfona z serii Galaxy S10 powinna ucieszyć informacja, iż na rynku pierwszy raz od czasów Galaxy S7 pojawi się wersja z ekranem bez zagiętych krawędzi. Model Galaxy S10e (który wcześniej określany był także jako Lite), jeśli doniesienia okażą się trafne, otrzyma klasyczny wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala z otworem na obiektyw aparatu do autoportretów.

Podobne rozwiązanie pojawi się także w pozostałych modelach w serii. Kiedy do sieci trafił pierwszy render wersji S10+, wielu osobom wygląd urządzenia nie przypadł jednak do gustu. W ekranie znalazło się bowiem miejsce na sporą dziurę na aparat. Galaxy S10+ ma mieć z przodu moduł z dwoma obiektywami, przez co otwór jest spory i dla wielu osób mniej atrakcyjny nawet od nielubianego, typowego już dziś w innych smartfonach wcięcia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)