Samsung Galaxy S9 z trybem nocnym. Aktualizacja Androida poprawia aparat

Samsung Galaxy S9 z trybem nocnym. Aktualizacja Androida poprawia aparat
Redakcja

14.06.2019 18:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć oczkiem w głowie Samsunga jest obecnie najnowszy Galaxy S10, firma nie zapomina o swoim ubiegłorocznym flagowcu. Galaxy S9 dostaje ważną aktualizację oprogramowania.

Przypomnijmy, że Galaxy S10 zadebiutował ze specjalnym trybem nocnym, który wydłuża czas naświetlania podczas fotografowania z ręki, poprawiając tym samym jakość zdjęć robionych w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Początkowo funkcja aktywowana była automatycznie, gdy oprogramowanie uznało to za stosowne. W jednej z aktualizacji tryb nocny został jednak wydzielony do osobnej opcji w menu aparatu.

Teraz tryb nocny trafia do Galaxy S9

Nowa wersja oprogramowania z dodanym trybem nocnym ma oznaczenie G960FXXU5CSF2 (Galaxy S9) oraz G965FXXU5CSF2 (Galaxy S9+).

Aktualizacja obejmuje warianty z układem Exynos (a więc te dostępne m.in. w Polsce), ale w pierwszej kolejności została udostępniona mieszkańcom Tajlandii, Wietnamu oraz Filipin. Niedługo powinna jednak trafić także do naszego kraju.

Serwis SamMobile miał już okazję sprawdzić nowe oprogramowanie i porównać zdjęcia zrobione w trybie automatycznym oraz nocnym.

W tej scenerii różnice nie rzucają na kolana, ale da się zauważyć, że tryb nocny zapewnia większą szczegółowość i ekspozycję, przy jednoczesnym zniwelowaniu przepaleń w jaśniejszych obszarach. Druga fotka jest ostrzejsza, jaśniejsza i ma wyższą rozpiętość tonalną.

Aktualizacja Galaxy S9: co poza tym?

Nowa wersja oprogramowania wnosi także pasek intensywności rozmycia tła w trybie selfie. W trakcie robienia autoportretu z efektem bokeh można teraz wybrać jeden z ośmiu poziomów rozmycia.

Lista nowości uwzględnia także:

  • czerwcowe łatki zabezpieczeń;
  • udoskonalony czytnik kodów QR;
  • poprawioną stabilność aplikacji Wiadomości, Kontakty oraz Galeria.

Najważniejsze jest jednak to, że ponad rok po premierze Galaxy S9 będzie robił jeszcze lepsze zdjęcia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także