Samsung Galaxy S9 z trybem nocnym. Aktualizacja Androida poprawia aparat

Strona głównaSamsung Galaxy S9 z trybem nocnym. Aktualizacja Androida poprawia aparat
14.06.2019 18:06
Samsung Galaxy S9 z trybem nocnym. Aktualizacja Androida poprawia aparat
Redakcja
Redakcja

Choć oczkiem w głowie Samsunga jest obecnie najnowszy Galaxy S10, firma nie zapomina o swoim ubiegłorocznym flagowcu. Galaxy S9 dostaje ważną aktualizację oprogramowania.

Przypomnijmy, że Galaxy S10 zadebiutował ze specjalnym trybem nocnym, który wydłuża czas naświetlania podczas fotografowania z ręki, poprawiając tym samym jakość zdjęć robionych w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Początkowo funkcja aktywowana była automatycznie, gdy oprogramowanie uznało to za stosowne. W jednej z aktualizacji tryb nocny został jednak wydzielony do osobnej opcji w menu aparatu.

Teraz tryb nocny trafia do Galaxy S9

Nowa wersja oprogramowania z dodanym trybem nocnym ma oznaczenie G960FXXU5CSF2 (Galaxy S9) oraz G965FXXU5CSF2 (Galaxy S9+).

Aktualizacja obejmuje warianty z układem Exynos (a więc te dostępne m.in. w Polsce), ale w pierwszej kolejności została udostępniona mieszkańcom Tajlandii, Wietnamu oraz Filipin. Niedługo powinna jednak trafić także do naszego kraju.

Serwis SamMobile miał już okazję sprawdzić nowe oprogramowanie i porównać zdjęcia zrobione w trybie automatycznym oraz nocnym.

W tej scenerii różnice nie rzucają na kolana, ale da się zauważyć, że tryb nocny zapewnia większą szczegółowość i ekspozycję, przy jednoczesnym zniwelowaniu przepaleń w jaśniejszych obszarach. Druga fotka jest ostrzejsza, jaśniejsza i ma wyższą rozpiętość tonalną.

Aktualizacja Galaxy S9: co poza tym?

Nowa wersja oprogramowania wnosi także pasek intensywności rozmycia tła w trybie selfie. W trakcie robienia autoportretu z efektem bokeh można teraz wybrać jeden z ośmiu poziomów rozmycia.

Lista nowości uwzględnia także:

  • czerwcowe łatki zabezpieczeń;
  • udoskonalony czytnik kodów QR;
  • poprawioną stabilność aplikacji Wiadomości, Kontakty oraz Galeria.

Najważniejsze jest jednak to, że ponad rok po premierze Galaxy S9 będzie robił jeszcze lepsze zdjęcia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)