Samsung Galaxy S9 zaskoczy aparatem i jakością zdjęć – premiera już w lutym

Samsung Galaxy S9 zaskoczy aparatem i jakością zdjęć – premiera już w lutym

Samsung Galaxy S9 zaskoczy aparatem i jakością zdjęć – premiera już w lutym
Oskar Ziomek
10.01.2018 16:31, aktualizacja: 10.01.2018 16:46

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery tegorocznego flagowca Samsunga, modelu Galaxy S9 i jego większego brata, Galaxy S9+. Przypuszczać można, że po istotnych zmianach wzornictwa w aktualnym S8 względem S7 (rezygnacja z modelu bez zagiętych krawędzi ekranu, wąskie ramki, wyświetlacz o nowych proporcjach), tym razem zmiany nie będą tak duże. Najnowsze przecieki sugerują, że Samsung skupi się w S9/S9+ na aparatach i jakości zdjęć i to własnie te cechy będą głównie promowane.

Odnośnie tego, że do Galaxy S9+ trafi aparat z dwoma obiektywami nie ma raczej wątpliwości. Co ciekawe jednak, plotki sugerują, że Samsung S9 (bez plusa) zostanie wyposażony w tylko jeden obiektyw. Choć S8/S8+ mają pojedyncze obiektywy, to Note 8, który miał premierę jesienią (oraz wiele innych modeli smartfonów z 2017 roku) ma już podwójny aparat, zatem ciężko, by Samsung nie zdecydował się zastosować co najmniej takiego samego rozwiązania w smartfonie, który lada moment będzie uchodził za ten najlepszy, jaki aktualnie jest w stanie zrobić firma.

Wiele wskazuje jednak na to, że aparat nie zostanie tak po prostu przeniesiony żywcem z Note 8, ale dodatkowo dopracowany lub nawet stworzony na nowo. Jak zauważa serwis Galaxy Club, pod koniec ubiegłego miesiąca Samsung złożył bowiem wniosek o rejestrację w Korei znaku towarowego The camera. Reimagined., co przetłumaczyć można na Aparat. Przeprojektowany. Oczywiście podejrzenia idą w kierunku nadchodzącej premiery nowych flagowców.

źródło: galaxyclub.nl
źródło: galaxyclub.nl

Priorytetowe podejście do jakości zdjęć może także potwierdzać procesor, Exynos 9810, w który (przynajmniej na niektórych rynkach) najnowsze Samsungi będą zapewne wyposażane. Firma zwraca przy jego okazji szczególną uwagę na multimedia, w tym dodatkową jednostkę zajmującą się wyłącznie przetwarzaniem obrazu, obsługę do 4 kamer, lepszą stabilizację także przy nagrywaniu 4K, obsługę nowych kodeków, odtwarzanie filmów 4K przy 120 klatkach na sekundę i nie tylko.

350208761811920833

Z kolei według najnowszej plotki na Twitterze, nadchodzące Samsungi S9 i S9+ będą dysponować aparatami o przysłonie kolejno F/1.5 i F/1.4 oraz zostaną wyposażone w stereofoniczne głośniki. Dodajmy jeszcze, że choć na polu wyświetlacza nie spodziewamy się rewolucji, Samsung mimo wszystko zapewne coś w nim ulepszy, o czym doniesienia pojawiały się już wcześniej.

Chociaż plotki są tylko plotkami, nie ulega wątpliwości, że wszystkie poruszają podobne tematy: multimedia, a głównie aparaty. Czy jeśli przewidywania okażą się prawdziwe, S9 i S9+ rozpoczną nowy trend i w 2018 roku wszyscy producenci udoskonalać będą głównie fotograficzne możliwości swoich flagowców? Przekonamy się już wkrótce, bo premiery S9/S9+ spodziewać się można na targach Mobile World Congress, które rozpoczynają się 26 lutego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)