Samsung na topie — przegonił Apple'a w sprzedaży smartfonów

Samsung na topie — przegonił Apple'a w sprzedaży smartfonów

27.04.2012 12:41

Wyniki finansowe Samsunga za pierwszy kwartał 2012 roku fiskalnego przyniosły ciekawą dla obserwujących rynek telefonów informację — Samsung odzyskał pierwsze miejsce w rankingu producentów smartfonów na świecie.

Według raportu opublikowanego na łamach Business Wire, na całym świecie sprzedano w minionym kwartale 145 milionow smartfonów — 41% więcej, niż w zeszłym roku w tym samym czasie. W pierwszym kwartale 2011 roku Samsung sprzedał 12,6 miliona telefonów, Apple 18,26 milionów, zaś ówczesny lider — Nokia — 24,2 miliona. W kolejnych miesiącach udział Nokii znacznie zmalał, co pozwoliło na ekspansję iPhone'om. Szala zwycięstwa przechyliła się jednak na stronę Samsunga. Niezaprzeczalnie ogromnym sukcesem okazał się model Galaxy S2, ale autorzy raportu zaznaczają również spore zapotrzebowanie na model Galaxy Note.

W pierwszym kwartale 2012 roku Samsung sprzedał 44,5 miliona zaawansowanych telefonów na całym świecie — o 9 milionów więcej, niż Apple. Dwaj producenci z czołówki zgarnęli łącznie 55% sprzedaży. W tym momencie w wyścigu bierze udział już tylko Samsung i Apple — Nokia odpadła ze sprzedażą na poziomie 11,9 milionów sztuk i nikt pozostałych konkurentów nie może się równać z liderami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)