Samsung najpierw zaprzecza, później wycofuje się z blokowania Windows Update

Samsung najpierw zaprzecza, później wycofuje się z blokowania Windows Update

Samsung najpierw zaprzecza, później wycofuje się z blokowania Windows Update
27.06.2015 16:45, aktualizacja: 29.06.2015 08:27

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że oprogramowanie SW Update na komputerach Samsunga wyłącza po cichu automatyczne aktualizacje Windows Update, przynajmniej na niektórych komputerach. Samsungowi chyba nie spodobały się sterowniki dostarczane przez Microsoft, więc postanowił przestawić cały mechanizm Windows Update w tryb ręczny. Jak? Komputery Samsunga pobierają plik Disable_Windowsupdate.exe, który robi dokładnie to, co nazwa sugeruje.

350138338239539137

Po tej publikacji dostaliśmy komunikat z działu prasowego polskiego oddziału firmy Samsung. Wyglądał na przetłumaczoną Google Translatorem informację z centrali rozesłaną do innych mediów zagranicznych, które już wcześniej zrobiły z niej wiatrak. Treść informacji to chowanie głowy w piasek lub całkowite niezrozumienie problemu:

Samsung nie blokuje aktualizacji Windows na komputerach przenośnych. Mechanizm zawarty w oprogramowaniu SW Update daje użytkownikowi możliwość decydowania o trybie aktualizacji i zbiorczego zarządzania aktualizacjami systemu, aplikacji, sterowników. Kwestię bezpieczeństwa i transparentności naszych produktów traktujemy bardzo poważnie. W przypadku pytań czy wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z naszą infolinią lub oddziałem firmy.

Serwis VentureBeat publikuje cały zbiór podobnych komunikatów, które otrzymywał w odpowiedzi na próby wytłumaczenia Samsungowi w czym problem. Nie jest to zatem perełka z działu PR polskiego oddziału Samsunga, a dużo głębszy problem organizacji, która przyjęła fatalną strategię komunikacji w tym niepokojącym przypadku.

Na szczęście centrala Samsunga znalazła w końcu kompetentną osobę i prawdopodobnie pchnięta w tym kierunku przez Microsoft zdecydowała się przyznać do blokowania Windows Update oraz zapowiedzieć, że w najbliższych dniach praktyka ta zostanie wstrzymana. Oto, co przedstawiciel Samsunga przekazał ostatecznie serwisowi VentureBeat:

Samsung has a commitment to security and we continue to value our partnership with Microsoft. We will be issuing a patch through the Samsung Software Update notification process to revert back to the recommended automatic Windows Update settings within a few days. Samsung remains committed to providing a trustworthy user experience and we encourage customers with product questions or concerns to contact us directly at 1-800-SAMSUNG.

Komunikat oznacza, że Samsung wyda aktualizację przez SW Update, która przywróci domyślne (czyli automatyczne) zachowanie usługi Windows Update. Tym razem więc pozostaje mieć nadzieję, że użytkownicy którzy z ważnych powodów zdecydowali się Windows Update wyłączyć świadomie i samodzielnie, nie dostaną od Samsunga kolejnej nieprzyjemnej niespodzianki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)