Samsung: Nigdy nie kupimy WebOS

Samsung: Nigdy nie kupimy WebOS

Wojciech Cybulski
02.09.2011 18:17, aktualizacja: 03.09.2011 13:48

CEO firmy Samsung przedstawił oficjalne stanowisko firmy w związku z plotkami o zakupie systemu operacyjnego WebOS od HP. Samsung Electronics nigdy nie kupi WebOS - powiedział Choi Gee Sung.

Oficjalne stanowisko firmy zostało ogłoszone podczas odbywających się w Berlinie targów IFA. Informację tę potwierdził także Ki Nam Yung, rzecznik prasowy Samsunga w Seulu. Koreański potentat elektroniczny woli skupić się na rozwoju tworzonego przez siebie systemu operacyjnego Bada OS. Już wkrótce do sprzedaży trafią pierwsze smartfony wyposażone w nową wersję tego systemu - Bada OS 2.0. Wśród nowych funkcji znajdzie się obsługa wielozadaniowości, Flasha i kilka innych, oczekiwanych przez użytkowników dodatków. Bada OS 2.0 ma odznaczać się dużo mniejszym zapotrzebowaniem na zasoby od rozwijanego przez Google Androida. Dzięki temu system ten powinien chodzić płynnie na wyposażonych w słabsze procesory smartfonach. Jak pokazała nasza recenzja telefonu Huawei IDEOS U8500, zestawienie słabego układu SoC i Androida to nienajlepsze połączenie.

Pierwszymi telefonami Samsunga wyposażonymi w system Bada OS 2.0 będą Wave III, Wave M i Wave Y. Mają one trafić do sprzedaży w październiku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)