Samsung pamięta o swoich smartfonach, Galaxy Note 2 dostanie Androida 5.0

Samsung pamięta o swoich smartfonach, Galaxy Note 2 dostanie Androida 5.0

12.02.2015 13:51, aktual.: 12.02.2015 14:56

Wydany w 2012 roku smartfon również może liczyć na Androida 5.0 Lollipop. Samsung wyda aktualizację do modelu Galaxy Note 2. Liczymy, że inni producenci wezmą przykład z Koreańczyków i również zapewnią sensowne wsparcie do swoich urządzeń.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że proces aktualizacji fabletu Samsung Galaxy Note 4 do Androida 5.0 Lollipop rozpoczął się w Polsce. Już po raz kolejny Koreańczycy umieścili nas na początku listy, wcześniej jako pierwsi dostaliśmy lizaka do flagowego modelu Galaxy S5. To, że nowe topowe smartfony Samsunga dostaną Lollipopa jest pewne, ale w przypadku starszych modeli tej pewności nie możemy mieć. Wielu producentów dość szybko porzuca wsparcie do swoich urządzeń, wydając tylko kilka aktualizacji, a nawet możemy wcale nie otrzymać nowszej wersji oprogramowania. Jednak Samsung ponownie pozytywnie nas zaskoczył, Galaxy Note 2 otrzyma Androida 5.0 Lollipop.

Obraz

Samsung Galaxy Note 2 na rynku pojawił się w 2012 roku, doczekał się on dwóch następców, a więc w świecie Androida przez wielu producentów zostałby już skreślony na liście urządzeń, które otrzymają Lollipopa. Natomiast Samsung postanowił nadal wspierać swojego smartfona. Co ciekawe, informacja o aktualizacji pojawiła się na oficjalnym twitterze Samsung Polska. Po cichu liczymy, że ponownie w naszym kraju rozpocznie się proces aktualizacji kolejnego smartfona Koreańczyków. Nie wiemy kiedy Android 5.0 trafi na Galaxy Note 2, ale ze względu na wiek tego modelu, prawdopodobnie nie będzie on traktowany priorytetowo i Lollipopa dostanie dopiero po nowszych urządzeniach.

Potwierdzam, że lollipop będzie też dla Note 2 #GZR

— Samsung Polska (@SamsungPolska) luty 11, 2015Wydany w 2012 roku fablet Samsunga posiada specyfikację zbliżoną do obecnych modeli ze średniej półki cenowej. Zastosowany 5,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED oferuje rozdzielczość 720 × 1280 pikseli. We wnętrzu znajdziemy czterordzeniowy procesor Exynos 4412 o taktowaniu 1,6 GHz oraz układ graficzny Mali 400MP. Do dyspozycji dostajemy 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowania z wykorzystanie karty pamięci. Ciekawie ilu producentów stwierdzi, że ich smartfony o zbliżonej specyfikacji nie dostaną Lollipopa ze względu na za niską wydajność.

Nie tylko Samsung pokazał jak powinien wyglądać proces aktualizacji starszych smartfonów do nowej wersji Androida. Warto wspomnieć o Sony, które zamierza wydać Lollipopa do wszystkich urządzeń z serii Z. Pierwsza Xperia Z posiada zbliżoną specyfikację do Samsunga Galaxy Note 2, chociaż na rynku jest trochę krócej, pojawiła się w pierwszym kwartale 2013 roku. Mamy nadzieję, że inni producenci wezmą przykład z Samsunga i Sony zapewniając sensowne wsparcie przynajmniej w przypadku flagowych modeli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)