Samsung poszerza bazę obrazów telewizora The Frame o nową kolekcję fotografii

Samsung poszerza bazę obrazów telewizora The Frame o nową kolekcję fotografii19.02.2018 17:40
Samsung poszerza bazę obrazów telewizora The Frame o nową kolekcję fotografii
Redakcja

Kolekcja Art Store dostępna na telewizorze Samsung The Frame wzbogaciła się właśnie o dzieła słynnego koreańskiego fotografa Bien-u Bae. Artysta, znany z medytacyjnych fotografii pejzażowych, przyciągnął uwagę wielu kolekcjonerów z całego świata. Zdjęcia Bae zdobią wnętrza domów m.in. Eltona Johna czy Baracka Obamy.

Wizyta w koreańskiej pracowni Bae była świetną okazją do rozmowy z artystą o sztuce, jej cyfrowym wymiarze i nowych sposobach prezentacji, jakie oferuje telewizor The Frame.

Wyjątkowy urok drzew

Do najbardziej popularnych fotografii autorstwa Bae należą prace przedstawiające nieziemską atmosferę koreańskich lasów sosnowych. Podobnie jak wiele innych fotografii tego artysty, wyróżnia je niemalże kaligraficzny charakter oraz nawiązanie do symboli koreańskiej sztuki.

Sosny w różnych regionach świata mają nieco odmienne znaczenie. Na zdjęciach Bae przede wszystkim ujęte są w tradycyjnym, medytacyjnym nastroju kultury koreańskiej. Uniwersalność tych drzew i inspirująca zdolność Bae do uchwycenia ich wewnętrznego piękna to powody, dla których prace Bae są cenione na całym świecie.

The Frame – rozszerzona definicja sztuki

Jedna z fotografii sosen Bae o wyjątkowym koreańskim nastroju. Kupił ją brytyjski piosenkarz i kompozytor Elton John.
Jedna z fotografii sosen Bae o wyjątkowym koreańskim nastroju. Kupił ją brytyjski piosenkarz i kompozytor Elton John.

Bae od niedawna współpracuje z Samsung Electronics i udostępnia swoje fotografie na telewizorze The Frame, co pozwala mu dotrzeć ze sztuką do koneserów na całym świecie.

Podoba mi się koncept, że wystarczy po prostu powiesić telewizor na ścianie, aby poczuć się jak w sali muzealnej - powiedział Bae. The Frame zmieni sposób, w jaki postrzegamy sztukę w naszym codziennym życiu.

Bae brał czynny udział w procesie digitalizacji i kalibracji swoich dzieł, który pozwolił zapewnić najlepszą możliwą do osiągnięcia jakość prezentowanych fotografii.

Myślę, że The Frame sprawia, że moje prace stają się bardziej kolorowe - wyjaśnił Bae. Za przykład weźmy Jongmyo, jedno ze zdjęć z sanktuarium dynastii królewskiej w Korei Południowej. Musimy niezwykle dokładnie przyjrzeć się, aby zobaczyć, że fotografia została wykonana podczas deszczu. Gdy jednak widzimy to zdjęcie na telewizorze The Frame, deszcz jest bardziej zauważalny, a drugi plan prezentuje się żywiej.

Jongmyo, fot. Bae
Jongmyo, fot. Bae

Fotografia analogowa w nowym świetle

Bae tworzy obrazy za pomocą aparatów fotograficznych, a światło jest ich istotnym elementem. Mówi się, że „maluje” poprzez swoje fotografie.

Zarówno fotografia jak i malarstwo są tymi rodzajami sztuki, które utrwalają obrazy za pomocą światła w określonych granicach. Klasyfikowanie tych form sztuki może nie mieć większego znaczenia, ponieważ obie koncentrują się na świetle – stwierdził autor.

The Frame zapewnia nowy sposób obcowania z różnymi rodzajami sztuki, w tym z inspirującymi fotografiami Bae, ponieważ rewolucja cyfrowa w dalszym ciągu zmienia sposób, w jaki odbieramy świat wokół nas.Bien-u-Bae

Bae nadal używa przedstawionych na zdjęciu powyżej aparatów analogowych. Zestarzały się wraz z nim podczas długiej drogi, którą odbył jako fotograf.
Bae nadal używa przedstawionych na zdjęciu powyżej aparatów analogowych. Zestarzały się wraz z nim podczas długiej drogi, którą odbył jako fotograf.

The Frame

The Frame to niezwykły telewizor, który nie tylko zapewnia doskonałe doznania w odbiorze treści rozrywkowych, lecz także może stać się pięknym elementem wystroju wnętrza. To pierwsze urządzenie, które w tak wyjątkowy sposób łączy technologię i sztukę.

350210418143225793

W trybie Art Mode widzowie zyskują dostęp do bezpłatnej kolekcji Samsung Collection lub mogą skorzystać z oferty Art Store, gdzie w ramach miesięcznego abonamentu udostępniane są stale uzupełniane galerie.

Obecnie w Art Store miłośnicy sztuki mają dostęp do ponad 100 dzieł pozyskanych od najlepszych światowych galerii i partnerów. W kolekcji znajdziemy m.in. mistrzów malarstwa, takich jak Da Vinci, Friedrich, Monet czy Klimt. Na ekranie The Frame można także wyświetlać np. nasze własne zdjęcia czy zdigitalizowane prace graficzne. Dzięki temu największy ekran w domu stanie się niezwykłą kroniką emocji i wspomnień.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)