Samsung QLED Q90 trafił do sprzedaży. To topowy telewizor 4K za minimum 9 tys. złotych

Strona główna Aktualności
Samsung wprowadza do sprzedaży nowy, topowy telewizor, fot. materiały prasowe
Samsung wprowadza do sprzedaży nowy, topowy telewizor, fot. materiały prasowe

O autorze

Osoby planujące zmianę telewizora, które maja najwyższe wymagania, powinny zwrócić uwagę na ofertę Samsunga, który chwali się rozpoczętą sprzedażą modelu QLED Q90. To o tyle istotne, iż mowa jest o topowej propozycji 4K tego producenta na 2019 rok, która została pokazana jeszcze w lutym. Telewizor oferuje rozdzielczość 4K i jest dostępny z ekranami o trzech przekątnych: 55, 65 i 75 cali.

Urządzenie cechuje się nietypowym wzornictwem z centralną podstawą, która na pierwszy rzut oka przypomina rozwiązanie znane z komputerów iMac. Od strony technicznej telewizor oferuje w zasadzie wszystko, czego można by od niego oczekiwać: rozdzielczość 4K z obsługą skalowania mniejszych materiałów, zgodność ze standardem HDR10+ oraz wbudowane funkcje "smart", w tym aplikacje HBO GO, Netflix, YouTube czy Amazon Prime Video.

Samsung zaznacza także, że wkrótce użytkownicy będą mogli za pośrednictwem telewizora korzystać z aplikacji Apple TV. Warty uwagi jest tryb Ambient. Po jego aktywacji, telewizor wyświetla na ekranie obrazy znanych artystów, stanowiąc swego rodzaju ozdobę wnętrza. W tym trybie wykorzystywany jest również wbudowany czujnik oświetlenia, który automatycznie dostosowuje jasność matrycy do warunków w pomieszczeniu.

Samsung QLED Q90 – ceny w Polsce

Samsung QLED Q90 jest już dostępny w pierwszych sklepach. Ceny w internecie zaczynają się od niecałych 9 tysięcy złotych za 55-calowy model. Na większy, 65-calowy telewizor trzeba już wydać około 13 tysięcy, zaś największy model z ekranem o przekątnej 75 cali to wydatek rzędu 17 tysięcy złotych. Z pewnością nie są to więc propozycje dla klientów, którzy szukają najlepszego stosunku ceny do jakości, a wyłącznie dla tych szukających najlepszych modeli z oferty danego producenta.

© dobreprogramy
s