Samsung wprowadza pierwsze na świecie monitory z Radeon FreeSync 2

Samsung wprowadza pierwsze na świecie monitory z Radeon FreeSync 2

Samsung wprowadza pierwsze na świecie monitory z Radeon FreeSync 2
Jan Mentel
10.06.2017 09:56

Dzisiaj firma Samsung wprowadza pierwsze na świecie ekrany z technologią Radeon FreeSync 2 – ultra-szeroki, 49-calowy model CHG90 oraz 27- i 32-calowe monitory CHG70. Tym samym na rynku jest już ponad 150 różnych modeli monitorów obsługujących FreeSync, co świadczy o tym, że otwarte podejście AMD do adaptacyjnych technik odświeżania stało się definitywnie branżowym standardem dla płynnej i pozbawionej zacięć rozgrywki.

Technologia FreeSync 2 została zapowiedziana w trakcie styczniowych targów CES 2017 i reprezentuje milowy krok na drodze do całkowicie płynnej gry i kolejnego poziomu wierności odwzorowania obrazu poprzez zaawansowaną obsługę pikseli, czyli drogi otwartej dla graczy na całym świecie. Dzięki niej możliwa jest rozgrywka w trybie HDR (High Dynamic Range) od razu po podłączeniu i bez konieczności konfigurowania ustawień w oprogramowaniu lub wyświetlaczu.

Dzięki technologii FreeSync 2 monitory te łączą płynną, pozbawioną zacięć i rozdarć animację o niskich opóźnieniach z obrazem o wysokiej jasności i kontraście, znakomitych poziomach czerni oraz wsparciem dla szerokiego gamutu tonalnego. Dzięki temu treści zmasterowane w HDR są wyświetlane z dwukrotnie większymi zakresami kolorów i jasności niż w przypadku standardu sRGB.

To, co dotychczas było zarezerwowane dla telewizji i wielkoformatowych ekranów, staje się udziałem monitorów CHG90 i CHG70, które dzięki integracji technologii HDR odwzorowują realistyczny, szczegółowy i pełny kolorów obraz. To dzięki temu gry mogą wyglądać dokładnie tak, jak deweloperzy tego chcieli, a jakość wizualna oraz rozgrywka być jeszcze lepsza za sprawą ostrzejszego kontrastu i żywszych kolorów.

Więcej informacji na temat tych nowych monitorów firmy Samsung oraz technologii Radeon FreeSync 2 znaleźć można na stronie producenta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)