Samsung wprowadzi pierścienie do swoich zegarków

Samsung wprowadzi pierścienie do swoich zegarków

Samsung wprowadzi pierścienie do swoich zegarków
Tomek Kondrat
01.12.2014 20:05

Po stworzeniu zegarków z mobilnym systemem operacyjnym Android Wear, producenci sprzętu postanowili skupić się na dodaniu bardziej tradycyjnych elementów. Według doniesień portalu SamMobile, koreański producent zamierza dodać do smartwatchy pierścień, który pozwoli na bardziej efektywne zarządzanie terminarzem. Oprócz zastosowania praktycznego pierścień powinien również ozdobić zegarek, który zyska mniej zabawkowy wygląd.

Mechanizm pierścienia w tradycyjnych zegarkach spotkać można najczęściej w modelach sportowych. Dzięki pierścieniowi można sprawdzić która godzina panuje obecnie w miastach z innej strefy czasowej. Mechaniczne elementy do smartwatchy wprowadził główny rywal Samsunga – firma Apple. W urządzeniach z nadgryzionym jabłuszkiem stosuje się koronkę m.in. do przybliżania i oddalania ekranu.

Obraz

Samsung pracuje nad dodaniem pierścienia od dłuższego czasu. Dowodem na to są patenty, które koreański producent przedstawił w 2013 roku. Według schematów zaprezentowanych przez firmę, pierścień może zostać użyty do lepszego wykorzystania terminarza. Zastosowań mechanicznych elementów z pewnością będzie coraz więcej, gdyż inteligentne zegarki rozwijają się bardzo dynamicznie.

Schematy mogą zostać przekute w prawdziwy produkt już wkrótce. Według SamMobile, technologia może zostać użyta w nadchodzącej linii okrągłych zegarków, które przygotowuje koreański producent. Mogą one trafić na rynek już niedługo, bo wraz z premierą Samsunga Galaxy S6, który powinien trafić do sprzedaży wczesną wiosną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)