Samsung zaktualizuje topowe modele do Androida 4.4.2 KitKat

Samsung zaktualizuje topowe modele do Androida 4.4.2 KitKat

Samsung zaktualizuje topowe modele do Androida 4.4.2 KitKat
Redakcja
19.02.2014 00:38, aktualizacja: 19.02.2014 09:53

Ze względu na fragmentację, aktualizacje w wypadku systemu Android to temat dosyć drażliwy. Najczęściej model pojawia się na rynku z jakąś konkretną wersją i pozostaje z nią aż do swojej naturalnej śmierci. Sytuacja wygląda inaczej głównie w przypadku droższych urządzeń flagowych, które mogą liczyć choć na pewne wsparcie. Zależy to jednak od firmy, bo nie każda jest w stanie coś takiego zaoferować. W wielu przypadkach użytkownicy są skazani na siebie i albo pozostają na tym co otrzymują, albo skorzystają z alternatywnego oprogramowania takiego chociażby jak CyanogenMod. Listę urządzeń które zostaną zaktualizowane do najnowszej wersji Androida przedstawił Samsung.

Obraz

Wspomniana lista jest spora, jednakże użytkownicy tanich modeli w zasadzie nie mają czego tutaj szukać. Całość rozbija się o serię Galaxy i następujące modele: Note II, Note 3, S4, S4 mini, S4 Active, S4 zoom, S III, S III mini, Mega, Light, Note 8.0, Tab 3, Note 10.1 oraz Note 10.1 2014 Edition. Lista ta dotyczy jednakże tylko urządzeń sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych i nie ma żadnej pewności, że także te w Polsce otrzymają aktualizacje. Patrząc jednak chociażby na historię modelu Galaxy S II można podejrzewać, że nowa wersja trafi do użytkowników.

Według oficjalnego komunikatu najważniejsze zmiany to przede wszystkim nowe menu do zarządzania lokalizacją, które zadebiutowało w wersji KitKat, wybór domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości, a także aktualizacja Google Mobile Services. Zaktualizowane powinny zostać także aplikacje dostarczane przez samego producenta, a we flagowych urządzeniach jest ich naprawdę sporo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)