Samsung zaprezentuje rozciągalny wyświetlacz: odkształcenia do 12 mm

Samsung zaprezentuje rozciągalny wyświetlacz: odkształcenia do 12 mm
Mariusz Błoński

23.05.2017 10:20, aktual.: 23.05.2017 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas targów SID (Society for Information Display), które dzisiaj rozpoczęły się w Los Angeles, Samsung zaprezentuje elastyczny wyświetlacz AMOLED. Na rynku jest co prawda sporo podobnych wyświetlaczy, jednak produkt Samsunga jest wyjątkowy - można go rozciągać.

Po naciśnięciu odkształcenie może sięgnąć nawet 12 milimetrów, przy czym zachowuje on wysoką rozdzielczość i potrafi wrócić do pierwotnego kształtu. W przeciwieństwie do wcześniejszych elastycznych wyświetlaczy Samsunga nowe urządzenie można wyginać w obu kierunkach. Specjaliści mówią, że rozciągalny wyświetlacz jest ostatnim, co pozostało do osiągnięcia na polu urządzeń pokazujących obraz.

Obraz

Samsung zapowiada, że w czasie SID pokaże wyświetlacz o przekątnej 9,1 cala. Przedstawiciele koncernu wierzą, że w przyszłości takie wyświetlacze znajdą zastosowanie w urządzeniach Internetu Rzeczy oraz na polu sztucznej inteligencji. Nie powinniśmy się jednak spodziewać, że szybko zobaczymy je w nowych urządzeniach.

Musimy pamiętać, że Samsung Electronics intensywnie pracuje nad wyświetlaczami, a wiele z firmowych pomysłów nie trafiło jeszcze do szerokiego grona odbiorców. Ostatnim większym sukcesem był wyświetlacz używany obecnie w smartfonach rodziny Edge. Na rynkowy debiut rozciągalnych wyświetlaczy możemy czekać więc jeszcze całe lata. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych miesięcy Samsung zdradzi swoje plany co do tej technologii.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)