SanDisk Ultra 400 GB, SanDisk iXpand Base oraz WD My Cloud Home

SanDisk Ultra 400 GB, SanDisk iXpand Base oraz WD My Cloud Home

SanDisk Ultra 400 GB, SanDisk iXpand Base oraz WD My Cloud Home
Jan Mentel
26.10.2017 12:12, aktualizacja: 26.10.2017 12:36

Prosto z targów IFA 2017 Western Digital przywiózł do Warszawy całą gamę nowych produktów oznaczonych logo WD i SanDisk. Firma zaprezentowała kompleksową koncepcję tego, jak zapanować nad cyfrowym chaosem, znaleźć prosty sposób na bezobsługowy backup i rozwiązać problem zbyt szybko zapełniających się kart pamięci w smartfonach. Należy w tym miejscu przypomnieć, że 2 lata temu firma nabyła potentata rynku flash – SanDisk i dzięki temu obecnie oferuje pełną gamę produktów storage: od NAS-ów, poprzez dyski konsumenckie i przenośne nośniki, po macierze all flash. Znaczną część z nich stanowią produkty absolutnie unikalne i innowacyjne – dość powiedzieć, że liczby patentów Western Digital znajdują się na trzecim miejscu na świecie, tuż za firmami Apple i Google. (Źródło: 2016 IEEE).

350206023317022657

Po raz pierwszy w Polsce Western Digital pokazał np. najnowsze produkty z portfolio obu marek, które używane razem lub osobno są odpowiedzią firmy na gigantyczne zapotrzebowanie użytkowników na większą pojemność smartfonów, automatyczny backup i łatwy dostęp do plików multimedialnych. Wśród nich znalazł się produkt dedykowany dla właścicieli iPhone i iPhad – stacja łądująco-backupująca SanDisk iXpand Base, najpojemniejsza na świecie karta microSD – SanDisk Ultra 400 GB oraz osobista chmura zaprojektowana do zastosowań domowych – WD My Cloud Home.

Idealne do przechowywania multimediów

Filmy Full HD i 4K oraz zdjęcia w formacie RAW są „pamięciożerne”, więc na dłuższą metę nie jest możliwe ich archiwizowanie na smartfonie czy tablecie. Jednocześnie chcielibyśmy mieć do nich wygodny dostęp na wszystkich naszych urządzeniach, z każdego miejsca na ziemi. Zewnętrzny dysk WD My Cloud Home spełnia obie te potrzeby użytkowników – ma ogromną pojemność (od 2 do 8TB) oraz w bardzo prosty sposób pozwala na stworzenie w domu prywatnej chmury do przechowywania zdjęć i filmów, do której mamy dostęp z różnych urządzeń przez Internet.

350206023317219265

Dodatkowo My Cloud Home można połączyć z publicznymi usługami chmurowymi oraz serwisami społecznościowymi typu Dropbox, Box, Google Drive oraz Facebook, z których nasze dane będą automatyczne kopiowanie. Przechowywane na My Cloud Home filmy, programy telewizyjne, zdjęcia, własne nagrania video oraz muzykę można odtwarzać na ekranie telewizora smart lub odtwarzaczu multimedialnym, korzystając z aplikacji Plex lub na smartfonie czy tablecie poprzez aplikację My Cloud Home.

Western Digital przywiózł na konferencję do Warszawy również propozycję dla osób, które notorycznie widzą na ekranie swojego smartfona komunikat: „Brak miejsca w pamięci, nie można zapisać zdjęcia” – kartę SanDisk microSD 400 GB, czyli najpojemniejszy nośnik tego typu na świecie.

350206023317415873

Idąc za ciosem, firma postanowiła też udowodnić, że zasługuje na pozycję lidera w wyścigu innowacji i stworzyła SanDisk iXpand Base – niewielką podstawkę-ładowarkę, która podczas ładowania iPhone'a tworzy automatycznie kopię zapasową zdjęć, filmów oraz kontaktów. Jest to o tyle cenny gadżet, że jak widomo urządzenia Apple nigdy nie oferowały możliwości rozszerzenia pamięci. Co ważne, iXpand Base ma małe rozmiary, prezentuje się nowocześnie i świetnie współgra ze stylistyką sprzętu Apple.

Dla amatorów i profesjonalnych twórców

Nowe produkty WD i SanDisk pokazują obecny kierunek rozwoju firmy, która zdecydowanie wychodzi naprzeciw prywatnym użytkownikom, nie radzącym sobie z coraz większą ilością plików przechowywanych na najróżniejszych urządzeniach. Proponuje produkty proste w podłączaniu, konfiguracji i użytkowaniu, w różnych cenach – w zależności od pojemności i potrzeb użytkownika. Western Digital oferuje dzisiaj portfolio tak szerokie, że na pewno każdy znajdzie produkt spełniający indywidualne potrzeby w zakresie: przechowywania danych, backupu, prywatnej chmury, pamięci flash, nośników pamięci do laptopów i komputerów stacjonarnych oraz NAS-ów.

350206023317612481

Dzięki temu, również profesjonalni twórcy, np. fotografowie i producenci wideo, mogą znacznie usprawnić swój warsztat pracy tak, żeby mieć swoje pliki pod pełną kontrolą, z możliwością natychmiastowego dostępu, udostępniania klientom, a przede wszystkim – w 100% bezpieczne. Dodajmy, iż podczas konferencji fotograf – Kuba Kaźmierczyk – zaprezentował, w jaki sposób produkty WD i SanDisk pomagają mu w pracy i zabezpieczają jej efekty, a także oszczędzają cenny czas dzięki takim funkcjom, jak automatyczny backup, możliwość zgrania plików z karty SD na dysk zewnętrzny czy udostępnienie zdjęć klientowi wprost z planu sesji. No cóż, wygląda na to, że możemy pstrykać i nagrywać video ze spokojną głową – miejsca, póki co – nie zabraknie!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)