AndroidNarzędziaOczyszczanie systemuSD Maid - System cleaning tool
SD Maid - System cleaning tool ikona

SD Maid - System cleaning tool

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

SD Maid to zestaw narzędzi do oczyszczania systemu Android i jego optymalizacji. Zawiera on m.in. eksplorator plików, szybką wyszukiwarkę, moduł oczyszczający dane tymczasowe, asystenta aplikacji, a także funkcje pozwalające na sprawdzenie największych plików. Jak zaznaczają sami twórcy, jest to potężne narzędzie i użytkownik korzysta z niego na własne ryzyko.

Aplikacja jest swoistą „pokojówką”, która czyści za użytkownika zbędne dane aplikacji, w tym także tych już usuniętych. Instalowanie i usuwanie aplikacji na systemie Android pozostawia w pamięci telefonu i na karcie pamięci zbędne dane podręczne, które mogą być usunięte właśnie przy pomocy SD Maid. Główne okno aplikacji pozwala na przegląd – wyświetlanie najważniejszych informacji o telefonie, baza danych, a także dostępie typu root. Rozwijany panel boczny zapewnia szybki dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji. Jedną z nich jest eksplorator plików, który pozwala na otwieranie i przeglądanie zarówno plików normalnych jak i ukrytych. Możliwe jest tworzenie nowych zasobów, a także usuwanie, przenoszenie, zmiany nazwy i uprawnień już istniejących.

Autorzy wbudowali w aplikację wyszukiwarkę plików, która pozwala na szukanie z użyciem niektórych wyrażeń regularnych. Kolejną funkcją jest zarządzenie aplikacjami – SD Maid informuje o wszystkich zainstalowanych, pozwala sprawdzić, które pracują obecnie w tle i mile miejsca zajmują. Możliwe jest szybkie zatrzymywanie, zamrażanie a także resetowanie programów do ustawień fabrycznych. Pozostałe moduły odpowiadają za czyszczenie systemu – usuwanie zbędnych danych tymczasowych, wyszukiwanie „zwłok” (dane po usuniętych aplikacjach), a także optymalizowanie baz danych.

Aplikacja posiada rozbudowane ustawienia, które pozwalają na skonfigurowanie każdego z jej modułów. SD Maid jest udostępniany za darmo, posiada dodatkowo wersję płatną, która oferuje dodatkowe funkcje: czyszczenie aplikacji, wyszukiwanie duplikatów plików, a także konfigurację harmonogramu i automatyczne czyszczenie w pewnych odstępach czasowych. Program jest dostępny w polskiej wersji językowej, do poprawnego działania wymaga dostępu typu root.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.03 oceny
Twoja ocena
Producentdarken
Liczba pobrań2 592
Data aktualizacji24 gru 2023
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
SD Maid - System cleaning tool ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)