Seagate wprowadza do oferty 5 nowych dysków twardych o pojemności 14 TB

Seagate wprowadza do oferty 5 nowych dysków twardych o pojemności 14 TB

Seagate wprowadza do oferty 5 nowych dysków twardych o pojemności 14 TB
Oskar Ziomek
12.09.2018 18:50

Seagate wprowadza do oferty nowe dyski twarde o pojemności aż 14 TB. Robi to z rozmachem, bo nowe modele pojawią się jednocześnie w 5 seriach produktów. Mowa o dyskach IronWolf oraz IronWolf Pro stworzonych z myślą o wykorzystaniu w domowych serwerach NAS, serii BarraCuda Pro przeznaczonej do desktopów, dyskach SkyHawk zoptymalizowanych do wykorzystania w nagrywarkach monitoringu oraz Exos X14 do skalowalnych zastosowań profesjonalnych. Jak informuje producent, to najszersza tego typu oferta na rynku.

Dzięki jej zróżnicowaniu, każdy użytkownik może wybrać odpowiedni dysk dla swoich zastosowań. I tak na przykład modele z serii SkyHawk dostosowano do pracy przez całą dobę podczas ciągłego zapisu, a serię BarraCuda Pro przeznaczoną do typowych zastosowań w komputerze, wyposażono w 256 MB pamięci podręcznej i zadbano o 5-letnią gwarancję. Z kolei dyski IronWolf mają się dobrze spisywać w macierzach RAID i dobrze znosić przede wszystkim częste odczytywanie danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak nietrudno się domyślić, kupno dysku o pojemności 14 TB będzie się jednak wiązać ze sporym wydatkiem. Sugerowane ceny wszystkich modeli przekraczają pół tysiąca dolarów. Najtańsza okazuje się odmiana SkyHawk, którą wyceniono na niecałe 510 dolarów, natomiast najdroższy z zaprezentowanych dysków to Exos X14, na który przyjdzie wydać niecałe 615 dolarów. Przy bezpośrednim przeliczeniu i bez dodatkowych podatków, zgodnie z dzisiejszym kursem daje to kwoty od około 1900 do 2280 złotych.

Osoby zainteresowane zakupem nowego dysku do tak konkretnych zastosowań jak te opisane powyżej, nie muszą się jednak od razu decydować na pojemność rzędu kilkunastu terabajtów, a w związku z tym tak wysoki koszt. W ofercie Seagate dyski BarraCuda Pro w rozmiarze 3,5 cala oferowane są w 7 pojemnościach począwszy od 2 TB, a dyski IronWolf nawet w 9 pojemnościach, tym razem zaczynając już od 1 TB. Informacje o wszystkich dyskach producenta znaleźć można na oficjalnej stronie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)