Seagate zapowiada dyski 8 TB

Strona głównaSeagate zapowiada dyski 8 TB
27.08.2014 10:45

Rośnie ilość danych, jakie chcą przechowywać użytkownicy, muszą więc urosnąć także dyski. Firma Seagate, która już produkuje dyski o pojemności 6 TB, zapowiedziała sprzedaż nośników 3,5-calowych o pojemności o kolejne 2 TB większej. Dyski już opuściły fabryki i niebawem trafią do klientów.

bDYfRQtN

Dotychczas wielkość 6 TB była uznawana za granicę bardzo trudną do przekroczenia. Firmie Seagate udało się pokonać pewne ograniczenia konstrukcji dysków o rozmiarze 3,5 cala i upakować w obudowie talerze zdolne pomieścić aż 8 TB danych.

350111677230048713

Dyski trafiają już do „wybranych klientów” firmy Seagate. Prawdopodobnie są to firmy posiadające ogromne centra danych, ale nie wiemy które. W sklepach nowe nośniki pojawią się do końca tego roku. Cena na razie nie została podana.

bDYfRQtP

Początkowo dyski będą przeznaczone głównie dla centrów danych. Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że jest to rynek rozwijający się bardzo szybko, więc znajdą się tam nabywcy dla większych dysków. Przestrzeń przeznaczona na przechowywanie racków z macierzami dysków jest jednym z kluczowych ograniczeń, z jakimi spotykają się technicy. Powiększenie pojemności dysków o kolejne 33% pozwoli znacznie gęściej upakować dane i efektywniej wykorzystywać przestrzeń budynków.

Udostępnij:
bDYfRQuL