Seria Sony Xperia Z2 to pierwsze urządzenia z MHL 3.0

Seria Sony Xperia Z2 to pierwsze urządzenia z MHL 3.0

06.03.2014 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas MWC 2014 Sony zaprezentowało najświeższe urządzenia z serii Xperia Z2: smartfon oraz tablet. Prócz nowości, o których już wcześniej pisaliśmy, warto też wspomnieć o wprowadzeniu do topowego sprzętu mobilnego od Sony wsparcia nowego standardu MHL 3.0.

Smartfon Xperia Z2 oraz towarzyszący mu tablet są pierwszymi urządzeniami, które wyposażono w najświeższy standard interfejsu audio-wideo dla urządzeń mobilnych. MHL 3.0 poprzez złącze microUSB pozwoli na przesyłanie obrazu 4K, który przecież jeszcze nie zdołał zadomowić się w naszych telewizorach. Rozdzielczość 3840x2160 pikseli nie jest jedyną nowością. Specyfikacja oferuje także dźwięk przestrzenny 7.1 z Dolby TrueHD i DTS-HD. W tym samym czasie nasz smartfon może pobierać do 10 W energii i przesyłać dane z prędkością 75 Mb/s.

Starsza wersja 2.0 oferowała transfer tylko na poziomie 1 Mb/s, który pozwalał co najwyżej na podłączenie urządzeń w standardzie HID (mysz, klawiatura). Nowa specyfikacja jest kompatybilna z wcześniejszymi modelami i wymaga jedynie 5 pinów (jedynie Samsung stworzył własną odmianę standardu MHL 2.0, w której wykorzystywane jest 11 pinów).

Obraz

MHL 3.0 to przede wszystkim więc obraz w ultrawysokiej rozdzielczości, który w najbliższym czasie będzie zyskiwał zapewne na popularności. Mimo braku treści w rozdzielczości 4K, firmy tworzące urządzenia mobilne już przygotowują się do upowszechnienia standardu na rynku. Zapewne w najbliższym czasie zobaczymy kolejne modele urządzeń, zapewniające obsługę standardu MHL 3.0.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)