Sharp Aquos Crystal: niemal bez ramek za to z głośnikiem w wyświetlaczu

Sharp Aquos Crystal: niemal bez ramek za to z głośnikiem w wyświetlaczu

Sharp Aquos Crystal: niemal bez ramek za to z głośnikiem w wyświetlaczu
Redakcja
21.08.2014 15:02, aktualizacja: 21.08.2014 23:56

Nieco nieobecna na rynku smartfonów firma Sharp postanowiła o sobie przypomnieć i wyraźnie rzucić rękawice w kierunku takich gigantów jak LG. W ostatnim czasie zaprezentowany został jej najnowszy model Aquos Crystal, którego charakterystyczną cechą są bardzo wąskie ramki wokół ekranu. Pisząc bardzo wąskie mamy tu na myśli niemalże brak ramek, a więc coś, z czym nie spotykamy się zbyt często.

Japońska spółka wyposażyła swój smartfon w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli: wystarczający bo oferuje 294 PPI, niemniej nie robi to żadnego szału i Full HD nie byłoby tutaj żadną przesadą. Stosunkową „niską” jak na te wymiary rozdzielczość tłumaczy zastosowany układ. Urządzenie jest napędzane przez czterordzeniowego Snapdragona 400 o taktowaniu 1,2 GHz. Przy większej rozdzielczości mógłby on sobie nie poradzić. Nawet teraz nie można mówić o sukcesie, bo wszystko zależy od nakładki producenta. Użytkownik otrzyma ponadto 1,5 GB pamięci RAM, co powinno wystarczyć na pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie.

AQUOS CRYSTAL

Na dane użytkownika przeznaczono pamięć o pojemności 8 GB. Urządzenie wspiera standard łączności LTE, bateria ma zaś skromne 2040 mAh – można podejrzewać, że czas pracy nie będzie specjalnie długi. Do zdjęć posłuży aparat główny 8 Mpix i przedni 1,2 Mpix. Zaletą ma być technologia Clari-Fi opracowana przez firmę Harman Kardon, która pozwoli na uzyskanie świetnych wrażeń przy słuchaniu muzyki. Dziwić może brak górnego głośnika, ale jak przekonują redaktorzy serwisu Phandroid, jest nim cały wyświetlacz. Zastosowaniu to więc to samo rozwiązanie, co w okularach Google Glass, a więc przewodnictwo kostne. Smartfon ma działać pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat, jest ponadto odporny na wodę.

Czy zastosowanie tak wąskich ramek, nawet mniejszych niż np. w LG G2 i G3 ma sens? Jak najbardziej. Dzięki takiemu zabiegowi urządzenie może posiadać duży ekran, a jednak wymiarami nie być olbrzymem, który ciężko umieścić w kieszeni. Wykorzystanie przedniego panelu przez wyświetlacz to ponad 78,2% - nieco miejsca marnuje dolna ramka z logo producenta, ale to nadal wynik lepszy od G3 (76,4%). Obecnie nawet wiele modeli oznaczanych jako „Mini” posiada duże ekrany, co przy szerokich ramkach daje efekt w postaci telefonu-patelni. Z tego typu rozwiązań jest również znane Sony, które rozmiarami nie rozpieszcza swoich klientów. Wymiary Sharpa to natomiast 131 x 67 x 10 mm – nie jest on najcieńszy, ale reszta stoi gdzieś pomiędzy Nexusem 4 i Moto G (przypominamy: odpowiednio 4,7” i 4,5”).

Niestety jak widać po zdjęciach, całość jest kanciasta. Przy ekranie o tej wielkości może to przeszkadzać, pomimo ograniczonych wymiarów. Oczywiście na ostateczny werdykt trzeba jeszcze poczekać. Niebawem Aquos Crystal znajdziemy na półkach w USA w cenie 240 dolarów. Póki co nie wiadomo, czy urządzenie trafi również do Europy. Co ciekawe, producent planuje wypuszczenie także modelu z wyższej półki o nazwie Aquos Crystal X. To już swoisty potworek: ekran 5,5” Full HD, do tego Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM i aż 32 GB na dane. Tutaj znajdziemy baterię o równie skromnej pojemności – zaledwie 2610 mAh..

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)