Shazam w rękach Apple: edycja na Androida ma się dobrze, z darmowej wersji znikną reklamy

Shazam w rękach Apple: edycja na Androida ma się dobrze, z darmowej wersji znikną reklamy

Shazam jest już w rękach Apple (depositphotos)
Shazam jest już w rękach Apple (depositphotos)
Oskar Ziomek
25.09.2018 06:00

Proces przejmowania Shazama przez Apple ostatecznie dobiegł końca. Popularna aplikacja służąca od lat rozpoznawaniu muzyki otaczającej użytkowników w ciągu dnia, będzie teraz rozwijana przez producenta iPhone'ów. Taka zmiana od początku budzi sporo negatywnych opinii. Wielu użytkowników obawia się, że program wkrótce przestanie być darmowy, a nawet, że zniknie ze Sklepu Play i będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników systemu iOS.

Okazuje się jednak, że jak na razie Apple planuje wyłącznie pozytywne zmiany. Jak informuje w notatce, która pojawiła się na oficjalnej stronie, Shazam wkrótce stanie się usługą całkowicie darmową, przez co z aplikacji znikną dotychczasowe reklamy. Jak na razie nic nie wskazuje jednak na to, by program miał zniknąć ze Sklepu Play, jak w obawach przypuszczali niektórzy użytkownicy.

Historia Apple i Shazama ma wiele wspólnych elementów. Shazam był jedną z pierwszych aplikacji dostępnych po uruchomieniu App Store i stał się ulubioną aplikacją fanów muzyki. Ze wspólną miłością do muzyki i innowacji, cieszymy się z połączenia naszych zespołów, bo dzięki temu będziemy mogli zapewnić użytkownikom jeszcze więcej świetnych sposobów odkrywania, doświadczania i cieszenia się muzyką – komentuje finalizację transakcji Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music.

Warto przypomnieć, że temat przejęcia Shazama przez Apple obiega media już niemal od roku. Pierwsze kroki zostały podjęte pod koniec ubiegłego roku i wiele wskazywało na to, że sprawa szybko się zakończy, jednak transakcja została zablokowana przez Komisję Europejską. Ta postanowiła zbadać sprawę pod kątem ewentualnego zagrożenia dla rynku muzycznego. Obawiano się tu o monopol, który mógłby osiągnąć Apple na rynku aplikacji oferujących strumieniowanie muzyki.

Ostatecznie jednak obawy okazały się bezpodstawne i Komisja Europejska na początku września dała zielone światło, by doprowadzić transakcję do skutku. Nieoficjalne źródła podają, iż Apple mógł wydać na kupno Shazama nawet 400 milionów dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)