r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Shazam 1.2.2

Strona główna Mac Multimedia Inne programy multimedialne

Shazam to aplikacja do rozpoznawania utworów odtwarzanych w otoczeniu. Program działa w tle i nasłuchuje za pomocą mikrofonu w naszym Macu.

Aplikacja zagnieżdża swoją ikonę na pasku menu. Gdy na nią klikniemy, uzyskamy dostęp do rozpoznanych wcześniej utworów. Program wyświetla wykonawcę i tytuł piosenki. Mamy możliwość natychmiastowego odsłuchu danego utworu w usłudze Apple Music lub możemy przejść do witryny Shazam, która wyświetli więcej informacji o utworze oraz o wykonawcy.

Interfejs aplikacji jest minimalistyczny i elegancki. Dodatkowo z poziomu okna aplikacji mamy możliwość aktywowania lub dezaktywowania nasłuchiwania otoczenia, a także możemy ustawić, aby program uruchamiał się wraz ze startem systemu. W preferencjach systemowych można aktywować powiadomienia dla aplikacji Shazam, dzięki czemu będziemy na bieżąco informowani gdy nowy utwór zostanie rozpoznany.

Shazam dostępny jest także na platformy mobilne. Dzięki wersji na Maca nie musimy nawet sięgać po smartfona i uruchamiać na nim specjalnie aplikacji, ponieważ program cały czas nasłuchuje otoczenie. Shazam dostępny jest do pobrania w pełnej wersji za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja dnia: Shazam

40
28.11.2017  •  Anna Rymsza

Dzisiejszą aplikacją dnia jest Shazam – świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią wiedzieć, czego właśnie słuchają w radiu lub pubie. Aplikacja nasłuchuje fragmentu piosenki, wysyła go do chmury i tam identyfikuje. Czego teraz słuchamy? Obsługa Shazam sprowadza się do dotknięcia lub przytrzymania przycisku na ekranie głównym aplikacji. Dotknięcie rozpozna jeden utwór, przytrzymanie zaś włączy tryb ciągłego rozpoznawania, w którym aplikacja zapisze listę wszystkich zidentyfikowanych kawałków. Można wtedy spokojnie zostawić smartfon w miejscu, gdzie dźwięk będzie mógł do niego swobodnie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.