Signal wprowadza narzędzie do zamazywania twarzy

Protesty w USA. (Getty Images)
Protesty w USA. (Getty Images)

05.06.2020 15:10, aktual.: 05.06.2020 17:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Signal ogłosił, że umożliwi zamazywanie twarzy na przesyłanych przez aplikacje zdjęciach. Nowa opcja będzie dostępna zarówno w wersji na Androida jak i w systemie iOS.

Współtwórca Signala, Moxie Marlinspike, pisząc o nowej funkcji, podkreślił jej znaczenie w kontekście ogólnoświatowych protestów przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej, wywołanych zabiciem George'a Floyda.

Protesty te doprowadziły do rekordowej ilości pobrań Singala, który używa szyfrowania typu end-to-end, aby utrudnić przechwytywanie wiadomości.

– Pracujemy nad znalezieniem dodatkowych sposobów na wsparcie protestujących – powiedział Marlinspike i dodał, że "2020 rok, to dobry rok do zakrycia twarzy".

Czytaj też: Spotify i branża muzyczna solidaryzuje się z George'em Floydem, ofiarą brutalności policjiCałkowita anonimowość? NiekonieczniePo zrobieniu zdjęcia przez Signal i wybraniu opcji rozmycia na pasku narzędzi, aplikacja automatycznie wykryje wszystkie twarze, które znajdują się na zdjęciu. Jeśli jednak tak się nie stanie, użytkownik może po prostu ręcznie zamazać twarze lub zamazać wszelkie inne elementy, które chce ukryć.

Całe przetwarzanie ma odbywać się na urządzeniu, a nieocenzurowane obrazy nigdy nie opuścić telefonu użytkownika.

Trzeba jednak zaznaczyć, że choć rozmycie twarzy z pewnością czyni zdjęcia bardziej prywatnymi, to nie jest to stuprocentowo pewny sposób na uczynienie osób na nich całkowicie anonimowymi. Niektóre metody rozmycia można bowiem odwrócić za pomocą odpowiednich narzędzi.

Aplikację Signal na Androida można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)