Monitor z funkcją TV

Dwa w jednym, czyli tak właśnie w skrócie można by było przedstawić produkt firmy Samsung, który nie tak dawno sobie sprawiłem poprzez Allegro. Dokładnie pisząc jest to Samsung monitor z TV 24" B2430HD. Tak więc w kilku zdaniach chciałbym przedstawić urządzenie od strony praktycznej to znaczy jak się sprawuje w użytku codziennym. Pomijając specyfikację techniczną, ponieważ dokładny opis znajduje się na stronie producenta - tutaj. Na początku zaczynając od obsługi samego telewizora - oczywiście za pomocą pilota jest bardzo łatwa, innymi słowami już po kilku chwilach użytkowania można prawie wszystko opanować. Jeśli czegoś nie wiemy zawsze możemy skorzystać z instrukcji obsługi. Co do samego pilota to prezentuje się dość dobrze - obudowa oraz przyciski elegancko wykonane oraz bardzo lekki. Następną dobrą i bardzo przydatną opcją jest port USB za pomocą, którego możemy bezpośrednio bez komputera oglądać multimedia na ekranie telewizora (filmy, muzyka, zdjęcia). W praktyce wygląda to tak, że najpierw podłączamy nośnik danych USB, a następnie na pilocie naciskamy przycisk source (źródło) i wybieramy interesujące nas pliki z pendriva (obrazek nr. 2). W tym miejscu jak najbardziej trzeba wspomnieć o bardzo ładnych kolorach i wysokiej rozdzielczości, w których, zdjęcia i filmy ogląda się z wielką przyjemnością. Co więcej, to funkcja automatycznego dostrajania się sprawia, że kontrast obrazu jest doskonała zarówno w dzień jak i w nocy. Obraz to nie wszystko, dlatego nie zapominając również o wysokiej jakości dźwięku przestrzennego, który towarzyszy nam od samego początku użytkowania telewizora. A najlepiej sprawdza się przy oglądaniu najnowszych filmów z płyty.

To by było tyle, jeśli chodzi o sam telewizor. Teraz w kilku zdaniach chciałbym opisać jak się sprawuje monitor, bo to jest dla mnie najważniejsze, a jest podłączony do notebooka. Jeśli chodzi o samą pracę na tak dużym monitorze to można się przyzwyczaić, ponieważ większość mojego czasu spędzam przy notebooku z matrycą 13 cali. Jeśli chodzi o rozrywkę to pomijają już wcześniej opisane multimedia, a chodzi tutaj o gry komputerowe to zabawa na takim dużym ekranie robi ogromne wrażenie. Poza tym często zdarza się tak, że chciałbym coś obejrzeć w telewizji, ale jestem bardzo zajęty pracą na komputerze. Wtedy z pomocą przychodzi nam tryb - Picture in Picture (PIP), oznacza to po naszemu obraz w obrazie. I możemy w tym samym momencie oglądać np. nasz ulubiony program w telewizji, a także działać na komputerze.

Na zakończenie mojego wpisu przydałoby się podsumować urządzenie typu dwa w jednym, z którego jestem bardzo zadowolony. Dla przykładu, po co kupować oddzielnie telewizor i monitor jak można mieć wszystko w jednym bez dodatkowych kabli. Oprócz tego nie tylko monitor ustawiamy np. na biurku, ale również możemy go powiesić na ścianie za pomocą specjalnych ruchomych uchwytów (obrazek nr. 3), które zamówiłem także na Allegro za ok. 50 zł. Jeśli chodzi zaś o cenę urządzenia Samsung monitor z TV 24" B2430HD to wyniosła mnie 836,00 zł plus oczywiście kosz przesyłki.

Pozdrawiam.