Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Odtwarzacz wideo na stronie WWW

JW Player jest to darmowy odtwarzacz wideo do umieszczenia na naszej stronie internetowej. Co więcej z wsparciem dla języka HTML5. Tak, więc w kilku zadaniach postaram się opisać jak można go łatwo umieścić na Web witrynie.

Najpierw pobieramy pakiet z playerem click i zapisujemy na dysk twardy. Następnie rozpakowujemy archiwum. W katalogu mediaplayer-5.3-viral znajduje się plik JW Player Embedding and JavaScript Guide.pdf, w którym jest dokładny opis jak osadzić odtwarzacz video na stronie. Innym sposobem jest skorzystanie z pomocy Setup Wizard na stronie producenta projektu. Jeśli będziemy korzystać z tej strony to musimy najpierw wygenerować kod (embed code lub swfobject 1.5 code) a następnie umieścić go na naszej witrynie internetowej. Polega to na dobraniu jak najlepszej struktury odtwarzacza: rozmiar, kolor, układ przycisków, playlista itp. Oczywiście nie zapominamy o najważniejszym, czyli wgraniu katalogu mediaplayer na nasz serwer.

Przykład umieszczenia JW Playera na stronie internetowej click.

Według mnie najlepszym sposobem na umieszczenie odtwarzacza na stronie jest wykorzystanie polecenia EMBED.

Kod do wklejenia na stronę: <embed flashvars="file=video.mp4&autostart=true" allowfullscreen="true" allowscripaccess="always" id="player1" name="player1" src="mediaplayer/player.swf" width="480" height="270" /> Na zakończenie dodam, że za pomocą JW Player można odtwarzać formaty: MP4, FLV.
Przydatne linki:

Obszerna pomoc na stronie producenta projektu - clickSkins - clickModules - click

Pozdrawiam.

 

Komentarze

0 nowych
adrian1203   2 #1 23.11.2010 00:49

nie jest darmowy.. możesz go używać za darmo na stronach, które nie są komercyjne.. czy też nie wykorzystywane do celów komercyjnych

sam player otwiera dużo więcej formatów niz wymieniłeś, choćby MOV

oprych   14 #2 23.11.2010 07:28

Oprócz ograniczenia z umieszczaniem na stronach komercyjnych jest jeszcze jedno i to dość ważne - transfer na stronie - bo w ten sposób można zamieścić jeden czy dwa krótkie filmy w słabszej jakości.

A jeśli chcemy wrzucić coś dłuższego czy w lepszej rozdzielczości (np. hd) to najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest umieszczenie filmów na zewnętrznych stronach (np. YouTube) i skorzystanie z ich playerów na naszej stronie - dodatkowo w ten sposób zyskujemy możliwość dotarcia do większej liczby użytkownik poprzez samego YouTuba

przemek1234   7 #3 29.11.2010 18:54

Naprawdę darmowy i do tego "ładniejszy" jest Flow Player.

  #4 10.10.2011 21:41

Spoko, tylko na koniec naszego filmiku mamy nieprzyjemną niespodziankę :(

bastek-89   1 #5 13.11.2011 13:14

Polecam darmowy (również komercyjnie) polski player: http://darkonyx.web-anatomy.com/pl. Ma masę fajnych bajerów w tym taki, że odtwarza film na podstawie podanego mu linka do youtube/dailymotion. Używam, polecam.

  #6 19.08.2014 21:55

Dzień dobry , według mnie najbezpieczniejsza będzie ramka pływająca czyli to co do yuotuba , np.: .
Bogdan Kondracki