Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Odtwarzacz wideo na stronie WWW

JW Player jest to darmowy odtwarzacz wideo do umieszczenia na naszej stronie internetowej. Co więcej z wsparciem dla języka HTML5. Tak, więc w kilku zadaniach postaram się opisać jak można go łatwo umieścić na Web witrynie.

Najpierw pobieramy pakiet z playerem click i zapisujemy na dysk twardy. Następnie rozpakowujemy archiwum. W katalogu mediaplayer-5.3-viral znajduje się plik JW Player Embedding and JavaScript Guide.pdf, w którym jest dokładny opis jak osadzić odtwarzacz video na stronie. Innym sposobem jest skorzystanie z pomocy Setup Wizard na stronie producenta projektu. Jeśli będziemy korzystać z tej strony to musimy najpierw wygenerować kod (embed code lub swfobject 1.5 code) a następnie umieścić go na naszej witrynie internetowej. Polega to na dobraniu jak najlepszej struktury odtwarzacza: rozmiar, kolor, układ przycisków, playlista itp. Oczywiście nie zapominamy o najważniejszym, czyli wgraniu katalogu mediaplayer na nasz serwer.

reklama

Przykład umieszczenia JW Playera na stronie internetowej click.

Według mnie najlepszym sposobem na umieszczenie odtwarzacza na stronie jest wykorzystanie polecenia EMBED.

Kod do wklejenia na stronę:


<embed
flashvars="file=video.mp4&autostart=true"  

allowfullscreen="true"
allowscripaccess="always"
id="player1"
name="player1"
src="mediaplayer/player.swf"

width="480"
height="270"
/>

Na zakończenie dodam, że za pomocą JW Player można odtwarzać formaty: MP4, FLV.

Przydatne linki:

Obszerna pomoc na stronie producenta projektu - click
Skins - click
Modules - click

Pozdrawiam.

 

Komentarze