Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Odtwarzacz wideo na stronie WWW

JW Player jest to darmowy odtwarzacz wideo do umieszczenia na naszej stronie internetowej. Co więcej z wsparciem dla języka HTML5. Tak, więc w kilku zadaniach postaram się opisać jak można go łatwo umieścić na Web witrynie.

Najpierw pobieramy pakiet z playerem click i zapisujemy na dysk twardy. Następnie rozpakowujemy archiwum. W katalogu mediaplayer-5.3-viral znajduje się plik JW Player Embedding and JavaScript Guide.pdf, w którym jest dokładny opis jak osadzić odtwarzacz video na stronie. Innym sposobem jest skorzystanie z pomocy Setup Wizard na stronie producenta projektu. Jeśli będziemy korzystać z tej strony to musimy najpierw wygenerować kod (embed code lub swfobject 1.5 code) a następnie umieścić go na naszej witrynie internetowej. Polega to na dobraniu jak najlepszej struktury odtwarzacza: rozmiar, kolor, układ przycisków, playlista itp. Oczywiście nie zapominamy o najważniejszym, czyli wgraniu katalogu mediaplayer na nasz serwer.

Przykład umieszczenia JW Playera na stronie internetowej click.

r   e   k   l   a   m   a

Według mnie najlepszym sposobem na umieszczenie odtwarzacza na stronie jest wykorzystanie polecenia EMBED.

Kod do wklejenia na stronę:


<embed
flashvars="file=video.mp4&autostart=true"  

allowfullscreen="true"
allowscripaccess="always"
id="player1"
name="player1"
src="mediaplayer/player.swf"

width="480"
height="270"
/>

Na zakończenie dodam, że za pomocą JW Player można odtwarzać formaty: MP4, FLV.

Przydatne linki:

Obszerna pomoc na stronie producenta projektu - click
Skins - click
Modules - click

Pozdrawiam.

 

Komentarze