Sklep z aplikacjami w Windows 10 wreszcie pozwala na granie offline

Sklep z aplikacjami w Windows 10 wreszcie pozwala na granie offline

Sklep z aplikacjami w Windows 10 wreszcie pozwala na granie offline
30.11.2016 16:17, aktualizacja: 30.11.2016 21:23

Jeśli chciałeś zagrać w wybrane gry z Windows Store na Windows 10, to musiałeś być cały czas podłączony do Internetu. Microsoft słuchając skarg użytkowników, w końcu zdecydował się na usunięcie tego wymogu, możemy przejść do trybu offline. Jednak idealnie nie jest, musimy zaakceptować kolejne ograniczenia.

Zanim skorzystacie z nowej opcji, musimy pogodzić się z pewnymi ograniczeniami. Nie możemy dokonywać żadnych dodatkowych zakupów, nie zobaczymy informacji o postępie w grze, a także nie będziemy mogli zdobyć odznak za osiągnięcia, dopóki połączenie nie zostanie przywrócone. Dodatkowo, tylko na jednym urządzeniu możemy korzystać z trybu offline. Ponadto urządzenie możemy zmienić tylko trzy razy w roku.

Jeśli akceptujecie te wymogi, to pozostaje tylko skorzystać z nowej opcji. W tym celu należy posiadać Windowsa 10 z zainstalowanymi wszystkimi aktualizacjami, a także musimy być zalogowaniu do sklepu z aplikacjami. Pozostaje teraz przejście do ustawień i włączyć Uprawnienia trybu offline.

350191724884486081

Należy zwrócić uwagę na jedną informację, Microsoft wyraźnie podaje, że tryb dostępny jest w niektórych aplikacjach i grach. Nie wszystkie tytuły będą więc korzystać z tej opcji. Dodatkowo należy pamiętać, że spora część tytułów nie potrzebuje stałego połączenia z siecią. Przed odpaleniem gry, musimy jeszcze zalogować się do usługi Xbox Live.

Po przebrnięciu przez te wszystkie kroki, w końcu będziemy mogli zagrać offline. Nie jest to skomplikowane, ale wymaga poświęcenia czasu. Rozumiemy, że bycie online i dostęp do Xbox Live ma zapewnić chociażby nagrody za osiągnięcia, ale trochę to niedorzeczne, że musimy się pomęczyć, by łaskawie Microsoft pozwolił pozostać w trybie offline.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)