SkyDrive z oficjalną aplikacją dla Androida, w końcu

SkyDrive z oficjalną aplikacją dla Androida, w końcu

28.08.2012 22:21, aktualizacja: 28.08.2012 22:58

Długo musieliśmy na to czekać, ale w końcu w Google Play pojawił się klient SkyDrive autorstwa Microsoftu. Szkoda tylko, że jego funkcjonalność jest dość uboga.

Aplikacja pozwala uzyskać dostęp do całej zawartości konta w usłudze SkyDrive, również do danych udostępnionych przez innych użytkowników, pozwala wyświetlać ostatnio używane dokumenty, przekazywać zdjęcia lub filmy z telefonu, udostępniać pliki przez wysłanie łącza w wiadomości e-mail lub innej aplikacji, otwierać pliki z usługi SkyDrive w innych aplikacjach systemu Android oraz zarządzać swoimi danymi w chmurze (np. usuwać i tworzyć foldery, kopiować itd.).

Obraz

Klient Microsoft niestety nie pozwala uzyskać dostępu do danych trzymanych w grupach SkyDrive. Można się było tego spodziewać, Microsoft utrudnia korzystanie z tej funkcji jak tylko można i inne aplikacje klienckie również są pod tym względem okrojone. Prawdopodobnie dlatego, że każda założona grupa to dodatkowe 5 GB przestrzeni.

Większą niedogodnością i prawdę mówiąc największym rozczarowaniem jest jednak brak możliwości automatycznego przesyłania na SkyDrive zdjęć wykonywanych telefonem - coś takiego potrafi klient Google+ lub alternatywny klient SkyDrive, Android Explorer for SkyDrive. Można powiedzieć, że nie od razu Rzym zbudowano, jednak w wypadku aplikacji SkyDrive dla Androida, Rzym budowano wyjątkowo długo i można się było spodziewać, że przynajmniej wybudowany zostanie jak trzeba. Widać wyszło jak z autostradami, największą ich zaletą jest to, że w końcu jakieś się pojawiają.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)