Skype Interviews: idealny sposób na rozmowę o pracę dla programistów

Skype Interviews: idealny sposób na rozmowę o pracę dla programistów03.11.2017 15:59
Skype Interviews: idealny sposób na rozmowę o pracę dla programistów

Wszyscy użytkownicy Skype’a mogą już korzystać z nowego interfejsu, dotyczy to także aplikacji na Windowsa i macOS-a. Z kolei dla programistów starających się o pracę, Microsoft uruchomił Skype Interviews – aplikację dostępną z poziomu przeglądarki internetowej, która ma pomóc wyłonić dobrych kandydatów na stanowisko programisty i ma narzędzia, które w tym pomogą.

Usługa Skype Interviews nie wymaga pobierania żadnej aplikacji – wystarczy otworzyć w przeglądarce internetowej odpowiedni adres. Nie jest również wymagane posiadanie konta. Interfejs opiera się na dwóch głównych elementach, czyli oknie z wideorozmową i czatem oraz oknie do wprowadzania tekstu, a konkretnie kodu w wybranym języku programowania.

Microsoft twierdzi, że Skype Interviews stał się atrakcyjniejszy głównie za sprawą opinii zebranych od użytkowników aplikacji. Nowości jest całkiem sporo. Zniesiony został limit dwóch osób mogących uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej. W założeniach rozmowy wieloosobowe mają umożliwić ocenienie jednocześnie więcej niż jednego kandydata lub obserwację nie tylko osoby przepytywanej, ale także tej zadającej pytania.

350206270042892225

Kolejna nowość to funkcja zapisywania wprowadzonego kodu i możliwość jego późniejszego przejrzenia. Przebudowały został również interfejs. Microsoft dodał opcję czatu do edytora kodu, umożliwiającą omówienie konkretnej linijki, części kodu lub dodanie komentarza. Ponadto pojawiła się obsługa załączników – zdjęć, filmów czy innych plików.

Wprowadzone zostały nowe języki programowania: PHP, F#, Go, Rust oraz TypeScript. Teraz kandydaci mogą być sprawdzeni łącznie z 12 obsługiwanych języków. Oprócz 5 wymienionych, Skype Interviews wspiera także C, C++, C#, Javę, JavaScript, Pythona i Ruby.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)