Skype porzuci logowanie danymi z Facebooka w styczniu 2018 r.

Skype porzuci logowanie danymi z Facebooka w styczniu 2018 r.

Skype porzuci logowanie danymi z Facebooka w styczniu 2018 r.
Oskar Ziomek
27.11.2017 20:17, aktualizacja: 27.11.2017 20:43

Zła wiadomość dla użytkowników, którzy nadal korzystają z komunikatora Skype logując się do niego danymi z Facebooka. Możliwość ta zostanie porzucona od stycznia 2018 roku, a w konsekwencji do logowania trzeba będzie posiadać konto Microsoftu. Zmiany mają wynikać z przejścia na nową aplikację Skype'a na dekstopach, która wspomnianego logowania danymi z Facebooka nie obsługuje.

Informacje znaleźć można na stronie pomocy technicznej Skype'a. Microsoft argumentuje przy okazji, że korzystanie z jednego konta daje użytkownikowi same korzyści – jedno hasło gwarantuje dostęp do wielu usług, w tym Office'a Online, chmury OneDrive, czy właśnie komunikatora.

Istotna z punktu widzenia użytkowników powinna być informacja, że istnieje metoda, by bez wysiłku przenieść swoje dane oraz dostępne środki z istniejącego konta na nowe, już to od Microsoftu. Szczegóły opisane zostały w języku angielskim w pomocy technicznej. Cały proces sprowadza się jednak do wyeksportowania listy kontaktów do pliku, a później przywrócenia ich po zalogowaniu na nowe konto. Środki przelejemy natomiast dzięki aplikacji webowej.

Skype w najnowszej wersji jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszej bazy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)