Skype zmienia się tylko na gorsze. Microsoft poszedł o krok za daleko?

Skype zmienia się tylko na gorsze. Microsoft poszedł o krok za daleko?

Skype zmienia się tylko na gorsze. Microsoft poszedł o krok za daleko?
Oskar Ziomek
14.05.2018 19:00, aktualizacja: 14.05.2018 19:11

Od dłuższego czasu Skype nie jest już tylko prostym, lekkim i przyjemnym w obsłudze komunikatorem głosowym. By podążać za konkurencją, w programie pojawiają się ulepszenia, które w większości przypadków trudno uznać za rzeczywiście pożądane. Jedną z istotniejszych przemian w przypadku odmian mobilnych przeszedł w ubiegłym roku interfejs.

Zmiany były do tego stopnia nietrafione, że Microsoft ostatecznie wysłuchał użytkowników i część starych elementów komunikatora przywrócił. Jak można było przypuszczać już wcześniej, na co wyraźnie zwrócił uwagę wielkipiec w swoim felietonie dotykającym tematyki aktualizacji kompletnych już programów, wszystko wskazuje na to, że liczba użytkowników Skype'a ciągle wyraźnie spada.

Skype UWP w Windowsie 10. Charakterystyczna cecha to półprzezroczysty panel z lewej strony.
Skype UWP w Windowsie 10. Charakterystyczna cecha to półprzezroczysty panel z lewej strony.

Teraz oprócz domysłów bazować można także na informacjach z wiarygodnego źródła. Jak informuje serwis Bloomberg powołując się na informacje od osób pracujących niegdyś w Microsofcie, Skype swoją najlepszą formę wiąże z rokiem 2016. Wówczas liczba użytkowników komunikatora wynosiła 300 milionów. Niestety, od tamtego czasu nie udało się tego wyniku przebić, ani mu dorównać.

Średnia ocena Skype'a UWP w Microsoft Store nieszczególnie imponuje.
Średnia ocena Skype'a UWP w Microsoft Store nieszczególnie imponuje.

Nie jest to natomiast pierwszy raz, gdy zwraca się uwagę na spadek zainteresowania komunikatorem i zmiany, które niełatwo uznać za trafne. Wiele osób na przykład na Twitterze zauważa, że Skype był kiedyś bardzo dobrym produktem i teraz marnieje wraz z każdą kolejną aktualizacją. Odzwierciedleniem tego mogą być także oceny aplikacji w sklepach. Skype w wersji UWP w Microsoft Store oceniany jest średnio na 3,1 z 5 gwiazdek. Ocen najniższych jest niemal tyle samo, co maksymalnych.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)