Słynny park miniatur w Hamburgu możesz teraz obejrzeć w Google Street View

Strona głównaSłynny park miniatur w Hamburgu możesz teraz obejrzeć w Google Street View
13.01.2016 16:26
Łukasz Maślanka
Łukasz Maślanka

Byliście kiedyś w ogromnym parku miniatur Wunderland w niemieckim Hamburgu? Jeśli nie, to od wirtualnej wycieczki dzieli Was tylko kilka kliknięć. Cały park można bowiem zwiedzić dzięki Google Street View.

bEaBPXOt

Mieszkańcami parku miniatur jest blisko 200 tysięcy ludzików. Znajdziemy tam też największą na świecie miniaturową sieć kolejową, która liczy aż 13 tysięcy kilometrów. W parku dokładnie odtworzono też niektóre zabytki Niemiec, a także m.in. stadion piłkarski klubu HSV Hamburg i słynne bawarskie święto piwa Oktoberfest. W krainie minuatur obejrzymy też atrakcje z USA, m.in. Las Vegas oraz Wielki Kanion.

Wszystko udało się sfotografować dzięki miniaturowym kamerom, które Google opracowało razem z firmą Ubilabs. Zamontowano je na pojazdach, które na stałe podróżują po parku miniatur, co pozwoliło uchwycić w kadrze każdy zakątek tego miejsca. Wśród eksponatów w parku znajduje się też miniatura samochodu, który w ramach usługi Google Street View podróżuje po miastach świata i za pomocą charakterystycznych aparatów fotografuje otoczenie.

Wirtualną wycieczkę po parku miniatur Wunderland w Hamburgu można rozpocząć, wchodząc pod ten adres internetowy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEaBPXPr