Smartfony Asusa z nową wersją nakładki ZenUI: dostajemy VR, zdjęcia RAW i kolorowe motywy

Smartfony Asusa z nową wersją nakładki ZenUI: dostajemy VR, zdjęcia RAW i kolorowe motywy22.02.2017 13:01
Smartfony Asusa z nową wersją nakładki ZenUI: dostajemy VR, zdjęcia RAW i kolorowe motywy

Zaprezentowane na tegorocznych targach CES dwa nowe smartfony Asusa – ZenFone AR i ZenFone 3 Zoom, przyniosły ze sobą ciekawe rozwiązanie nie tylko w kwestii podzespołów, ale także oprogramowania. Wraz z nimi debiutuje ZenUI 3.5, czyli odświeżona nakładka na Androida, która zastała zaprojektowana by zapewnić użytkownikowi jak najlepsze doświadczenie.

Na minionych targach CES wyraźnym trendem była wirtualna rzeczywistość, własne urządzenia VR zapragnął mieć każdy duży producent. Nie mogło tutaj zabraknąć Asusa, który wirtualną rzeczywistość wszczepił do nowej wersji nakładki. Dzięki ZenUI VR 360, możemy z poziomu smartfonu, bez potrzeby sięgania po aplikacje firm trzecich, tworzyć, przeglądać i udostępniać materiały zarejestrowane w 360 stopniach.

350195636324558785

Skoro smartfony zastąpiły aparaty kompaktowe, to jak najbardziej powinny oferować rozbudowaną funkcjonalność związaną z robieniem zdjęć. ASUS to swojej całkiem niezłej aplikacji aparatu i galerii, dodał opcję zapisywania i przeglądania zdjęć w formacie RAW. Pliki RAW będą odpowiednio oznaczone, a także będziemy mogli nimi łatwo zarządzać i edytować.

350195636324689857

Ekran blokady może teraz automatycznie zmieniać tapety, które będą pobierane z galerii zdjęć. ZenUI Themes, czyli motywy zauważalnie zmieniające wygląd systemu, zyskały na jakości, a także otrzymały żywsze kolory. ASUS zadbał także o osoby aktywne fizyczne, ich wymagania dotyczące mierzenia aktywności fizycznej ma spełnić aplikacja ASUS ZenFit.

350195636324820929

Oddane zostały większe możliwości konfiguracji wirtualnej klawiatury – nie jesteśmy ograniczeni do standardowego położenia na dole ekranu, a także możemy zmieniać jej rozmiar, tak by łatwiej było pisać jedną ręką.

350195636324952001

Zwiększono opcje związane z podziałem kontaktów na pracę i prywatne. Możemy ustawić domyślną kartę SIM dla każdego numeru. Do opcji łączenia się z siecią Wi-Fi dodano skanowanie kodu QR, który eliminuje wymóg wpisywani hasła. Dodatkowo można wygenerować kod QR własnego hotspotu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)