Smartfony i tablety Samsunga mogą być przenośnymi ładowarkami

Smartfony i tablety Samsunga mogą być przenośnymi ładowarkami

Smartfony i tablety Samsunga mogą być przenośnymi ładowarkami
24.09.2014 12:07

Sporą wadą współczesnych mobilnych smart-urządzeń jest krótki czas pracy na baterii. Mając smartfona, tablet i smartwatcha musimy pamiętać o częstym ładowaniu ich wszystkich. Natomiast wybierając się w dłuższą podróż raczej nie obędziemy się bez PowerBanka. Jednak może się to zmienić dzięki nowemu akcesorium Samsunga.

Użytkownicy wybranych mobilnych urządzeń południowokoreańskiej firmy (Galaxy S5, Galaxy Note 4, Galaxy Tab S 10.5 i 8.4, Galaxy Alpha oraz Galaxy Avant), mogą za 20 dolarów kupić specjalny kabelek Power Sharing. Pozwala on na naładowanie dowolnego innego urządzenia ze złączem micro USB. Wykorzystywana jest energia zgromadzona w baterii Samsunga Galaxy S5 lub innego kompatybilnego modelu. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas podróży, gdy przykładowo zamierzamy korzystać tylko z tabletu, wówczas w razie potrzeby, do podładowania możemy wykorzystać baterię smartfona.

Obraz

Kabel Power Sharing może być bardzo dobrym rozwiązaniem również dla posiadaczy smartwatchy. Niestety większość z nich jest w stanie pracować około dwóch dni, a o regularnym, częstym ładowaniu kolejnego urządzenia, łatwo jest zapomnieć. Wówczas niewielką baterię Gear Fit, czy Gear 2 bez problemu naładujemy wykorzystując odpowiednie urządzenie Samsunga z rodziny Galaxy. Przykładów wykorzystania nowego akcesorium z pewnością znalazłoby się jeszcze wiele.

Przy korzystaniu z Power Sharing, pomocna powinna okazać się specjalna aplikacja przygotowana przez Samsunga. Znajdziemy ją w Google Play pod identyczną nazwą jak nazwa tego kabelka. Pozwala ona na proste kontrolowanie procesu ładowania.

Zaletą akcesorium Samsunga jest jego niewielka cena, wynosząca 20 dolarów. Na chwilę obecną nie jest ono dostępne w Polsce, ale w najbliższym czasie, powinniśmy zobaczyć je również na naszym rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)