Smartfony LG bez głównej wady Androida: producent chce usprawnić aktualizacje

Smartfony LG bez głównej wady Androida: producent chce usprawnić aktualizacje

21.06.2018 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znaczna większość topowych smartfonów jest prawie taka sama – w środku siedzi topowy układ Qualcomma, ekran ma proporcje 18:9 i wycięcie na górze, a kamery dostarczają zbliżonych jakościowo zdjęć. Może warto więc kierować się wsparciem ze strony producenta?

To właśnie oferowaniem wsparcia na wysokiej jakości chce wyróżnić się LG. Producent postanowił stworzyć specjalny ośrodek Software Upgrade Center w Korei Południowej. Zajmie się on tworzeniem aktualizacji oprogramowania do już dostępnych na rynku urządzeń LG.

Prace będą obejmować nie tylko zwykłe aktualizacje Androida czy regularne wydawanie łatek bezpieczeństwa. LG chce również zapewniać nowe funkcje w starszych smartfonach. Wśród planów jest wprowadzenie rozwiązań opierających się na sztucznej inteligencji do większej liczby smartfonów. Najpewniej AI trafi m.in. do aplikacji aparatu i umożliwii automatyczne dobieranie ustawień zdjęcia do fotografowanego obiektu, podobnie jak ma to miejsce w LG G7 ThinQ.

Ponadto w Software Upgrade Center wydzielony zostanie zespół, który będzie zbierał opinie użytkowników. Na ich podstawie mają być wdrażane nowe funkcje, a także usprawnienia w już obecnych elementach. Co więcej, zmiany mają odczuć nie tylko użytkownicy topowych smartfonów, ale również klienci posiadający urządzenia ze średniej półki.

Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie zobaczymy zmiany. Użytkownicy nie będą już musieli długo czekać na aktualizację do nowej wersji Androida, tak jak miało to miejsce w przypadku LG G6. Najpewniej dobre wsparcie zostanie zaoferowane na okres dwóch lat od premiery danego smartfonu. Raczej na wydawanie aktualizacji do 5-letnich smartfonów, tak jak robi to Apple, nie można liczyć.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)