Snow Leopard wydany

Adam Wróblewski

28.08.2009 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dzisiaj po raz pierwszy oficjalnie można nabyć długo oczekiwaną siódmą wersję systemu Mac OS X Snow Leopard zainstalowaną na dowolnym komputerze firmy Apple lub osobno.

Snow Leopard nosi numer 10.6 i został wydany prawie dwa lata po Leopardzie (10.5). To ogromny skok w rozwoju systemu Mac OS X. Snow Leopard jest pełen innowacji i ciekawych rozwiązań, w sumie w porównaniu do Leoparda jest bogatszy o ponad 900 nowych funkcji. Jedną z najważniejszych nowości jest natywna, 64-bitowa kompatybilność. Ogromnym skokiem w przód jest technologia Grand Central Dispatch, ułatwiająca programistom pełne wykorzystanie mocy obliczeniowej procesorów wielordzeniowych oraz OpenCL, dzięki której moc procesorów graficznych może być wykorzystywana także do innych zastosowań. Jest też zintegrowana obsługa Microsoft Exchange i usprawnione wsparcie dla ekranów dotykowych. Aktualizacja z poprzedniej wersji systemu pozwala zaoszczędzić ponad 7 GB miejsca na dysku.

Licencja jednostanowiskowa kosztuje 699 zł. Pakiet Mac OS X Leopard Family Pack przeznaczony do instalacji w domu na maksymalnie 5 stanowiskach dostępny jest w cenie 949 zł. Użytkownicy Mac OS X 10.5 mają możliwość aktualizacji w cenie 129 zł, a w przypadku Snow Leopard Family Pack - 199 zł. Koszt uaktualnienia do nowej wersji w przypadku osób, które nabyły Maka po 8 czerwca br. wynosi 9,95 USD.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)