Sonic ma się dobrze. skończył 25 lat i wróci w zupełnie nowej grze

Sonic ma się dobrze. skończył 25 lat i wróci w zupełnie nowej grze

26.06.2016 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie można powiedzieć żebyśmy nie mieli ostatnio powodów do świętowania, ale jeśli komuś wciąż mało, może oblać urodziny Sonica. Niebieski jeż skończył 25 lat 23 czerwca – jest równo 5 lat starszy od Nintendo 64. Niebieski ma się dobrze i za niecały miesiąc zobaczymy prezentację nowej gry, w której zagra główną rolę. Tytuł ma się okazać w 2017 roku.

Sonic powstał w zasadzie jako konkurent Mario. Ponieważ Nintendo miało swoją maskotkę, którą bezbłędnie rozpoznawali dzieci i dorośli, Sega nie mogła być gorsza. Niebieski jeż pojawiał się w grach, komiksach i serialach animowanych.

Czy warto się z powodu nowej gry cieszyć? Trudno powiedzieć. Seria gier z niebieskim jeżem w roli głównej była bardzo nierówna, przez co trudno jednoznacznie wypowiadać się o postaci. Nie działa korzystnie też mnogość gier mobilnych (w Google Play jest ich 12) z mikropłatnościami i nie zawsze dobrze przygotowanych.

Gry zbierały różne oceny. Konsolowy Sonic the Hedgehog z 2006 to jedna z najgorzej ocenianych gier o jeżu. Choć obiecywała powrót do korzeni, zaliczyła klapę. Podobnie było z Sonic Unleashed, chwaloną za smaczki, ale krytykowaną za całokształt (Sonic the Werehog? Serio?).

Sonic the Hedgehog Game Trailer 2006

Na drugim końcu rankingu Metacritic mamy na przykład Sonic CD, świetnie ocenianego na iOS, nieco gorzej na konsolach.

Sonic CD Launch Trailer

Dobre oceny zbiera też Sonic Colors, dostępna na konsole Nintendo. Twórcy obiecywali wprowadzić do świata Sonica coś zupełnie nowego i wyszło im całkiem nieźle.

Sonic Colors Launch Trailer

Gra, która ma ukazać się w przyszłym roku, ma być pozycją zupełnie nową. Nie będzie to kontynuacja żadnego ze znanych już tytułów. Może to być gra tak dobra jak Sonic Colors, albo tak zła jak Sonic Lost World z 2013, dostępna na PC i konsole Nintendo. Niestety w przypadku Sonica trudno cokolwiek przewidzieć.

Wiecej dowiemy się podczas imprezy urodzinowej Sonica w San Diego, zaplanowanej na 22 lipca. Gra ukaże się w 2017 roku, ale jeszcze nie znamy dokładnej daty. Cieszycie się? Bo ja… chciałabym, ale trochę się boję.

Jeśli tęsknicie za Niebieskim, możecie kupić kilka gier za „co łaska” w Humble Bundle. W osobnym pakiecie można zgarnąć komiksy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)