Sony chce zdobyć klientów smartfonem robiącym świetne samolubki nocą

Sony chce zdobyć klientów smartfonem robiącym świetne samolubki nocą

16.03.2015 19:39, aktual.: 16.03.2015 21:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony pracuje nad nowym smartfonem, którego głównym przeznaczeniem będą samolubki. Na zdjęciach przodu Xperii Cosmos widać kamerę, której towarzyszy lampa LED. Zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, prawdopodobnie wyższej od 5 MP, wykonany również w nocy. Fani zdjęć z rączki powinni już zacząć odkładać pieniądze na Xperię Cosmos.

Zachęcić zwykłego klienta, nie będącego gadżeciarzem do zmiany smartfona z którego jest zadowolony nie jest łatwo, no chyba, że jest się Apple. Inny producenci muszą się bardziej postarać, tym bardziej, że przeciętny klient rzadko patrzy na więcej punktów w benchmarkach. Dobrym rozwiązaniem jest pójście za aktualnie panującą modą i zaoferowanie klientowi urządzenia zgodnego z trendami. W związku z tym producenci niedawno promowali w swoich smartfonach funkcje związane ze zdrowym trybem życia, teraz przyszła kolei na samolubki, a więc stosowanie frontowych kamer zapewniających wysoką jakość zdjęć z rączki. Główną funkcją przednich kamer przestały być wideorozmowy, a stały się zdjęcia.

Obraz

Do sieci wyciekły zdjęcia smartfona Sony, będącego prawdopodobnie następcą Xperii C3, nowy model nazywa się Xperia Cosmos. Elementem, który od razu rzuca się w oczy jest przednia kamera z lampą LED. Od razu widać, że głównym przeznaczeniem tego urządzenia będą cieszące się dużą popularnością samolubki, które wykonamy nawet w nocy. W przypadku frontowej kamery powinniśmy spodziewać się przynajmniej 5 MP. Na rynku dostępne są już takie smartfony jak chociażby HTC Desire Eye z przednią kamerą 13 MP. Jak dobrze wiemy, megapiksele nie są wyznacznikiem jakości zdjęcia, ale wielu klientów zwraca uwagę tylko na wysokie cyferki. W związku z tym Sony może zdecydować się na ułatwienie pracy działowi marketingu i zastosować większą rozdzielczość, tym bardziej, że 5 MP staje się standardem we wszystkich smartfonach.

Frontowa kamera o wysokiej rozdzielczości, nawet z lampą LED, nie wystarczy aby przyciągnąć fanów samolubek. Potrzebne jest również odpowiednie oprogramowanie, które pozwoli na późniejszą edycję zdjęcia. Zrozumiał to już Samsung oddając opcje pozwalające na wygładzenie skóry, powiększenie oczu czy wyszczuplenie twarzy, a także zrozumiał to Microsoft oddając nam specjalną aplikację Lumia Selfie. Na Xperii Cosmos również powinniśmy znaleźć odpowiednią aplikację, która pozwoli na retusz zdjęć z rączki. Musi ona oferować coś więcej niż możliwość zastosowania kilkunastu filtrów, to umożliwia większość zwykłych aplikacji aparatu, a także sam Instagram.

Xperia Cosmos będzie działała pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lollipop. Na dokładniejsze informacje musimy jeszcze poczekać, niepodana została jeszcze data premiery. Jednak pojawienie się w sieci zdjęć sugeruje, że niebawem dowiemy się więcej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)