Sony na IFA: Xperia Z1, nowe VAIO i mnóstwo 4K

Sony na IFA: Xperia Z1, nowe VAIO i mnóstwo 4K

04.09.2013 17:02, aktual.: 04.09.2013 17:16

W Berlinie wystartowały dziś targi IFA — jedne z najważniejszych w świecie elektroniki użytkowej targów na świecie. Hale wystawowe otwarte zostaną 6 września, a teraz właśnie dobiegła końca prezentacja prowadzona przez Sony. W ciągu 45 minut japoński gigant zaprezentował zmiany, jakie zaszły w Sony. Kazuo Hirai zaznaczył także, że jego obowiązkiem jest między innymi ożywienie działu odpowiedzialnego za rozrywkę.

Na pierwszy ogień poszły telewizory 4K i treść dla nich. 2 tysiące europejskich sklepów będzie sprzedawać materiały w tej rozdzielczości, dostarczone przez Sony, oraz telewizory Bravia 4K. Do linii dołączą kolejne dwa modele — 55- i 65-calowy, wyposażone w technologię pozwalającą powiększyć obraz bez widocznych strat. Jeśli dla kogoś to nadal za mało, może sięgnąć po nowy projektor 4K. Salon uzupełni zestaw głośników — na przykład HT-ST3, najcieńszy na świecie soundbar z łącznością Bluetooth.

Ciekawie zapowiadają się nowe aparaty fotograficzne Sony, o których słyszeliśmy już nieco w czerwcu. Cyber-shot RX1R różni się od poprzednika brakiem filtru dolnoprzepustowego, zaś RX100Mark 2 ma odznaczać się niespotykaną czułością na światło. Inżynierowie, którzy pracowali nad kamerą HDR-MV1 z kolei skupili się na dźwięku, dzięki czemu powstało urządzenie stworzone do nagrywania wideoklipów z mikrofonami skierowanymi w różne strony. HDR-AS30 Action Cam natomiast przyda się podróżnikom i osobom chcącym zarejestrować ruch. Urządzenie ma odbiornik GPS i jest na tyle odporne, żeby nic mu się nie stało w trudnych warunkach. Nie zabrakło także kamery zdolnej nagrywać filmy w rozdzielczości 4K. Sony wyraźnie polubił NFC, na którym bazuje technologia OneTouch. Do konca roku 100 produktów będzie ją obsługiwać, dzięki czemu będzie można szybko podłączyć głośniki, ekran, czy telewizor.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowe VAIO Tap 11 i VAIO Fit, do których odnosił się opublikowany niedawno film, nie są konkurentami Lenovo Yogi, ale konstrukcje są nie mniej interesujące. VAIO Tap 11 kojarzy się raczej z... Surface Microsoftu. W tablecie kryje się moc pełnowymiarowego komputera, do którego dołączone jest magnetyczne etui, kryjące w sobie bezprzewodową klawiaturę. VAIO Fit to z kolei jedna z tych konstrukcji, które łączą laptopa, tablet i urządzenie do prezentacji, ale jednak inna niż Lenovo Yoga. Jej możliwości najlepiej zobaczyć na własne oczy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gwiazdą popołudnia jest Xperia Z1, o której już trochę udało nam się dowiedzieć. Smartfon jest w pełni wodoodporny, obudowę wykonano z aluminium, zaś ekran przykrywa hartowane szkło. Matryca aparatu o przekątnej 1/2,3 cala istotnie ma 20,7 megapiksela, obraz przetwarzać będzie układ BIONZ. Za pomocą funkcji Timeshift można zrobić 61 zdjęć w ciągu 2 sekund, a następnie wybrać najlepsze. Poza tym do zdjęć będzie można dodać ciekawe elementy... na przykład dinozaury. Social Live pozwoli przekazywać obraz z aparatu bezpośrednio na Facebooka w czasie rzeczywistym, gdzie znajomi będą mogli oglądać przekaz na żywo i komentować. Aplikacja Info-eye pozwoli uzyskać informacje na temat dowolnego przedmiotu, jaki będziemy fotografować (na przykład do jakich potraw będzie pasować to wino). PlayMemories Online — chmura do przechowywania zdjęć — poszerzy zasięg na nowe kraje i będzie oferować nieograniczoną pojemność. Ponadto, oprogramowanie do obsługi aparatu zostało otwarte i Sony zachęca deweloperów do rozwijania kolejnych możliwości.

Obraz

Kaz Hirai powiedział także, że w w Xperii Z1 znalazł się 5-calowy ekran FullHD i najnowszy Snapdragon. Ciekawym dodatkiem do Xperii Z1 jest uchwyt na telefon, który ułatwi robienie zdjęć podczas przyjęcia korzystając z mechanizmów rozpoznawania twarzy.

Obraz

Zaraz po rozpoczęciu prezentacji na Amazonie pojawiły się aparaty Sony DSC-QX100 i DSC-QX10, które można podłączyć do smartfonu. Hirai powiedział, że pozwala on osiągnąć jakość zdjęć aparatu CyberShot RX100... na smartfonie. Korzystając z adaptera można ten aparat podłączyć do niemal każdego smartfonu, nie tylko do Xperii. Aparaty mają łączność WiFi, OneTouch i można ich używać również na odległość, sterując smartfonem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)