Sony nie jest potrzebne do tworzenia dobrych urządzeń z serii VAIO

Sony nie jest potrzebne do tworzenia dobrych urządzeń z serii VAIO

Sony nie jest potrzebne do tworzenia dobrych urządzeń z serii VAIO
16.02.2015 12:41, aktualizacja: 16.02.2015 12:59

Nie musimy żegnać się z urządzeniami z serii VAIO. Obecny właściciel nienależącej już do Sony marki, nie zamierza porzucać produkcji laptopów i tabletów hybrydowych. Na sklepowych półkach pojawią się dwa nowe urządzenia, które oprócz wydajnych podzespołów mają zaoferować świetną jakość wykonania. Chyba niepotrzebnie płakaliśmy po rezygnacji Sony z marki VAIO.

Rok temu dowiedzieliśmy się, że Sony sprzedało dział zajmujący się produkcją laptopów z serii VAIO. Wiele osób było niezadowolonych z tej informacji. W końcu Japończycy tworzyli naprawdę dobre urządzenia, które często były określane jako jedne z najładniejszych i najlepiej wykonanych na rynku. Nie bez powodu Steve Jobs na początku XXI wieku rozważał zaoferowanie Sony licencji na instalację systemu Mac OS X. Jednak marka VAIO stała się własnością funduszu inwestycyjnego Japan Industrial Partners, który postanowił nie porzucać produkcji jednych z najlepszych laptopów na rynku.

Obraz

Na sklepowych półkach pojawią się dwa nowe urządzenia z serii VAIO. Pierwsze to Z Canvas, czyli finalna wersja hybrydowego tabletu dla profesjonalistów, o którym pisaliśmy w tamtym roku. Posiada on 12,1-calowy dotykowy ekran o imponującej rozdzielczości 2560 × 1704 pikseli. Zaletą wyświetlacza ma być odwzorowanie kolorów. Z Canvas będzie posiadał klawiaturę, którą w dowolnej chwili będziemy mogli podłączyć, zamieniając ten tablet w laptopa.

Drugie urządzenie z serii VAIO to również hybryda. Model Z będzie konkurencją między innymi dla Surface Pro 3 od Microsoftu. We wnętrzu znajdzie się wydajny procesor Intel Core i7 5-tej generacji wraz z układem graficznym Intel Iris oraz dysk SSD. Do dyspozycji dostaniemy dotykowy 13,3-calowy ekran. Na uwagę zasługuje również aluminiowo-poliwęglanowa obudowa i waga wynosząca zaledwie 1,34 kg. Natomiast grubość będzie wynosiła 16,8 mm. Co ciekawe, VAIO Z ma pozwolić na 15,5 godziny działania na jednym ładowaniu. Z pewnością nie oznacza to pracy przy maksymalnym obciążeniu, a raczej niezbyt komfortowe korzystania z najniżej ustawionym poziomem jasności oraz włączonymi wszystkimi trybami oszczędzania energii. Za to świetnie zapowiadające się urządzenie będziemy musieli zapłacić ponad 1600 dolarów, a więc cena niestety będzie wysoka.

Dwa nowe modele z serii VAIO to nie jedyne urządzenia stworzone od momentu zrezygnowania z produkcji komputerów przez Sony. Wcześniej do sprzedaży trafiły dwa laptopy – VAIO Fit i VAIO Pro, które były odświeżonymi wersjami poprzedników. Dobrze, że obecny właściciel marki VAIO nie zamierza porzucać produkcji kolejnych urządzeń. Liczymy, że zaoferują one równie dobrą jakość wykonania jak za czasów Sony. Dodatkowo chcielibyśmy zobaczyć je na sklepowych półkach również w naszym kraju.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)